Do michalovskej nemocnice dnes zavítali hokejisti

MICHALOVCE – Na chodbách michalovskej nemocnice Svet zdravia dnes mohli pacienti stretnúť hokejistov z klubu Dukla Ingema Michalovce. Tí chceli podporiť darovanie krvi a priamo na hematologicko-transfúziologickom oddelení tak zorganizovali autogramiádu. V nemocnici však stihli navštíviť aj tých najmenších.
„Keďže prichádza letný čas, ktorý je spojený aj s nedostatkom tejto životne dôležitej tekutiny, rozhodli sme sa touto formou pomôcť,“ vysvetľuje HC Dukla Ingema Michalovce, prečo sa rozhodli podporiť akciu S majstrami za dobrú vec. Jej účelom je darovanie krvi.
Aj vďaka výzve hokejistov prišlo dnes ráno do michalovskej nemocnice darovať krv 31 ľudí, mnohí z nich boli pritom mladí športovci. Spolu tak darovali približne 15,5 litrov tejto najvzácnejšej tekutiny. Pre každého darcu si hokejisti pripravili malý darček a od 8:00 h prebiehala v nemocnici i autogramiáda. Darcovia si tiež mohli pozrieť víťazné poháre hokejového klubu či sa odfotiť s maskotom Foxym.


Michalovskí hokejisti však nezabudli navštíviť ani tých najmenších pacientov v novej budove nemocnice. Zavítali na pediatriu na klaster Žena a dieťa. Pre deti to bolo veľké prekvapenie a z návštevy boli nadšené. So športovcami sa fotili a hokejisti im podpísali karty i darovali magnetky s logom klubu.
A potom sa už ponáhľali na tréning, pripravujú sa totiž na piatkový (6.4.) zápas s Detvou.