Dal jej na výber: Láska alebo smrť. Skončil bez lásky a s obvinením na krku

MICHALOVCE – V nedeľu (10.3.) v skorých ranných hodinách polícia prijala oznámenie o vyhrážaní zabitím od poškodenej ženy (18), ktorá uviedla, že podozrivý muž na parkovisku pred jedným z obchodných centier v meste Michalovce mieril zbraňou nezistenej značky a typu na jej vozidlo a vulgárne jej pritom nadával. Následne spolu nasadli do vozidla, podozrivý muž však vozidlo centrálne uzamkol, a počas jazdy smerom z mesta Michalovce poškodenú ženu niekoľkokrát udrel do oblasti hlavy a vyhrážal sa jej zabitím slovami: „Keď ma nebudeš ľúbiť, zabijem teba i seba“. Počas jazdy na ňu mieril zbraňou, opakovane sa jej vyhrážal zabitím, a bránil jej v použití mobilného telefónu, ktorým chcela poškodená žena zavolať políciu.
Potom ju odviezol naspäť pred obchodné centrum v Michalovciach, kde jej opätovne vulgárne nadával a vyhrážal sa jej zabitím, a z miesta aj s vozidlom odišiel na neznáme miesto.

Poškodená žena udalosť ihneď telefonicky oznámila na tiesňovú linku 158. Keďže vznikla dôvodná obava, že podozrivý muž má pri sebe zbraň, aby policajti predišli vzniku možnej tragédie, nepodcenili situáciu, a na základe popisu bolo po podozrivej osobe a vozidle vyhlásené pátranie v celom Košickom kraji.
Podozrivý muž sa včera sám prihlásil na jednom z útvarov Policajného zboru v Michalovciach. Bola vykonaná prehliadka motorového vozidla, avšak zbraň ani iné stopy zaistené neboli. Počas vykonávania potrebných úkonov bolo zistené, že muž nemá na držanie zbraní príslušné oprávnenie ani povolenie.
Na podklade doposiaľ zistených skutočností a na základe výsledkov doterajšieho vyšetrovania poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Michalovciach začal vo veci trestné stíhanie a 21-ročného Petra z okresu Michalovce obvinil z prečinu nebezpečného vyhrážania. Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a zároveň bude spracovaný podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Tak, ako avizoval riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach pri svojom nástupe do funkcie, policajti posudzujú individuálne každý jeden prípad, a v prípade, ak sú naplnené znaky spáchania trestného činu, zákonným spôsobom postupujú voči páchateľom a v prípadoch, ktoré si to vyžadujú, podávajú aj podnety na väzobné stíhanie. Každý z nás je povinný chrániť ženy, deti, osoby vyššieho veku, zdravotne postihnuté osoby, ale neraz i mužov, pred násilím agresora.
Ak o takomto správaní viete, oznámte to na bezplatnom telefónnom čísle 158, alebo to oznámte anonymne na prokuratúre, súde alebo príslušnom úrade sociálnych služieb.
Nikto nemá právo za žiadnych okolností správať sa k inému človeku násilne.