Zrážka so srnou, aj vážne zranená cyklistka

MICHALOVCE – V pondelok (6.7.) podvečer došlo k na poľne ceste k zrážke so zverou, ktorá skončila s ťažkým zranením vodiča motocykla štvorkolky zn. Kawasaki v okrese Michalovce. Vodič (44) viedol štvorkolku  po poľnom poraste v katastri obce Trnava pri Laborci. Za ním, ako spolujazdec, sedel 15-ročný chlapec. Po zrážke s lesnou zverou – (srna) utrpel vodič motocykla ťažké zranenia, jeho 15-ročný spolujazdec skončil podľa predbežnej lekárskej správy s ľahkými zraneniami s predpokladanou dobou liečenia 14 dní. Následne policajti zistili, že vodič má rozhodnutím súdu uložený zákaz vedenia motorových vozidiel.
V tejto súvislosti polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia a v súčasnosti vykonáva potrebné procesné úkony smerujúce k vzneseniu obvinenia.

V utorok (7.7.) pred obedom došlo v Michalovciach k dopravnej nehode, pri ktorej sa cyklistka ťažko zranila. Vodič po zastavení svojho vozidla zn. Škoda Felícia pri okraji ceste chcel vystúpiť z auta a otvoril dvere v čase, keď popri vozidle viedla bicykel 67-ročnýá cyklistka. Po náraze dverí auta do rámu bicykla, cyklista spadla na cestu. Pri dopravnej nehode utrpela podľa predbežnej lekárskej správy zranenia s predpokladanou dobou liečenia viac ako 42 dní. Obaja účastníci boli podrobení dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Vodič auta sa nezranil. Cyklistka bola so zraneniami prevezená do michalovskej nemocnice.
V tejto súvislosti polícia začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.

Vodičov „pod parou“ je na cestách stále viac a viac

Nedisciplinovaných vodičov, ktorí ohrozujú nevinných účastníkov cestnej premávky, je však na cestách stále viac než dosť. Dôkazom toho bol aj uplynulý 27. týždeň, kedy na cestách Košického kraja policajti odhalili až 73 vodičov, ktorým po tom, ako sa „posilnili“ alkoholom, nechýbala odvaha sadnúť si za volant. Hodnota alkoholu v dychu bola u 21 z nich viac ako 1 promile.

Opatrenia polície počas letnej turistickej sezóny

Počas celého leta bude na cestách viac policajtov, ktorí budú intenzívne dohliadať na bezpečnosť cestnej premávky v záujme zvýšenia bezpečnosti. Budú na miestach a v časoch, kedy najčastejšie dochádza k nehodám a kolíziám, ale aj všade tam, kde si to situácia vyžiada.  Pozornosť budú venovať aj motocyklistom, cyklistom i chodcom. Nezabudnú ani na vodičov autobusov a nákladiakov, dohliadnu aj na dodržiavanie správneho prechádzania cez železničné priecestia podobne s cieľom znižovať nehodovosť a ochrániť čo najviac životov a zdravie.
Preventívne bude viac policajtov aj v okolí kúpalísk, železničných staníc, detských ihrísk i ďalších miest so zvýšeným pohybom osôb.