TOP 30: V rebríčku 8 humenských škôl

BRATISLAVA/HUMENNÉ – Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil nový rebríček najlepších škôl na Slovensku za školský rok 2020/2021. Boli hodnotené kategórie základná škola, gymnázium, stredná odborná škola.

Zber údajov je dôležitým prvkom spätnej väzby nielen pre samotné školy, ale aj pre žiakov a ich rodičov. Pri všetkých školách sú posudzované údaje za posledné dostupné štyri školské roky. Do rebríčkov boli podľa INEKO zaradené školy so vzorkou v priemere aspoň 20 žiakov, respektíve absolventov počas každého z uplynulých štyroch rokov. Poradie škôl komplexne nehodnotí kvalitu školy, ale informuje o výsledkoch žiakov.

ZÁKLADNÉ ŠKOLY
Medzi najlepšie hodnotenú základnú školu patrí Základná škola (ZŠ) na Staničnej ulici v mestskej časti Košice -Juh. V Prešovskom kraji má prvenstvo Základná škola, Bernolákova 1061 vo Vranove nad Topľou. Do TOP 30 v rámci kraja sa dostali aj tri humenské. Na 5. mieste je ZŠ Jána Švermu, na 7. mieste ZŠ Dargovských hrdinov a na 18. mieste ZŠ Hrnčiarska.

GYMNÁZIÁ
Prvú priečku na Slovensku obsadilo bratislavské Gymnázium Jura Hronca. V našom kraji patrí prvenstvo prešovskému Gymnáziu J. A. Raymana. Gymnázium arm. gen. L. Svobodu je krajsky na 8. mieste, Cirkevná spojená škola sa v rebríčku ocitla na 25. mieste.

STREDNÉ ODBORNÉ ŠKOLY
V Prešovskom kraji i v rámci Slovenska je najlepšia SPŠ elektrotechnická. V prvej tridsiatke kraja patrí 7. priečka humenskej Obchodnej akadémii, na 27. mieste je Stredná zdravotnícka škola, na 29. Súkromná PaSA EBG.

Veronika Lattová
Tlačový referát, MsÚ Humenné