Symbol Hashtag na klávesnici – ako to mám urobiť?

Hešteg sa stal pred časom už takmer „životne dôležitým znakom“. Presedlali ste na anglickú klávesnicu alebo na MacBook? Poradíme vám, ako populárny hešteg napísať jednoducho a rýchlo.

Ako sa píše hashtag? / Ako napísať heštek na klávesnici?

„Ako napíšem heštek?“ Ani vy neviete, ako na vašej klávesnici vytvoriť tento špeciálny znak? Nie je to nič komplikované, stačí vedieť, aký jazyk klávesnice používate, a tiež to s akým operačným systémom máte dočinenie.

Hešteg predstavovať netreba, ale predsa …

Predtým, ako sa dostaneme k tomu, ako urobiť hashtag na rôznych zariadeniach alebo pri používaní rôznych operačných systémov, si v skratke tento znak predstavíme. Áno, hešteg znak dnes pozná asi každý, niektorí si bez neho dokonca asi ani nevedia predstaviť život. Veď, ako by ste mohli pridať príspevok na Facebook bez toho, aby ste použili Hešteg znak, že?

OK, dajme srandičky bokom. Heštegy sa prvotne používali hlavne na Twitteri, neskôr sa však dostali aj na iné sociálne siete. Dnes tento „formát“ alebo spôsob označovania príspevkov podporujú všetky platformy (Google, Facebook, Youtube atď.).

Význam slova hešteg je v preklade: „hash“ – mriežka a „tag“ – označenie. Ako napísať symbol hashtag tak, aby dával zmysel? V tomto smere v podstate žiadne pravidlá neexistujú. Hešteg však označuje – predstavuje za ním nasledujúce kľúčové slová, ktoré vystihujú podstatu daného príspevku. OK, to by sme mali, poďme teda k tomu, ako spraviť heštek.

Ako sa dáva hashtag na klávesnici?

Kde je heštek na klávesnici? Hešteg na klávesnici (alebo # na klávesnici) sa nachádza pri klávese s číslicou 3. Rozdielom je hashtag po nemecky, teda na nemeckej klávesnici. V tomto prípade ho nájdete na klávese so znakom apostrof, ktorá sa nachádza napravo od písmena „ä“.

Ako napísať na PC znak hashtag?

Znak hashtag na PC môžete napísať viacerými spôsobmi. Nasledujúce klávesové skratky fungujú ako v online svet, tak i vo Worde alebo iných textových editoroch. MacBooky sú výnimkou, tým sa však budeme venovať neskôr.

  • Ako sa píše hashtag na anglickej klávesnici: SHIFT + 3 (nie na numerickej klávesnici)
  • Ako sa píše hashtag na slovenskej klávesnici: ALT gr (pravý alt) + X alebo ľavý ALT + 35 (pouze na numerickej klávesnici)
  • Ako sa píše hashtag na nemeckej klávesnici: ľavý ALT + 35 (pouze na numerickej klávesnici)

Ako sa píše hashtag na notebooku?

Spôsob ako dať hashtag na notebooku, je rovnaký, ako sa píše heštek na počítači, teda ALT gr + X. V prípade, ak máte notebook s numerickou klávesnicou, môžete využiť taktiež hashtag skratku na klávesnici: ľavý ALT + 35.

Ako napísať hashtag na Mac OS?

MacBook je špecifický aj v tomto smere (ako inak?). Spôsob, ako napísať hashtag na Apple je rovnaký ako pri písaní hashtagu po anglicky (na AJ klávesnici), teda SHIFT + 3.

Existujú aj iné spôsoby, ako napísať hashtag na MacBooku, keď mi nejde napísať hashtag takýmto spôsobom, napríklad pri slovenskom či českom rozložení klávesnice? Áno, aj to sa zvykne stávať, našťastie iný spôsob skutočne existuje. Počítajte však s tým, že ide o trošku zdĺhavejší proces.

Prvou možnosťou je použiť zoznam špeciálnych znakov anglickej klávesnice. Funguje to tak, že na daný znak, ktorý chcete napísať, len namierite myšku, a v nápovede uvidíte klávesovú skratku, ktorú máte použiť.

Priamo v Mac OS X môžete použiť aj funkciu Special Characters . Dostanete sa k nej touto cestou: Finder – Edit – Special Characters … alebo môžete využiť klávesovú skratku: Option + Command + T (táto klávesová skratka je dostupná aj v iných aplikáciách, ako je Finder).

Ako sa píše hashtag na tablete?

Hashtag skratku na tablete nenájdete. Musíte si rozkliknúť špeciálne znaky, ktoré nájdete dole vľavo, no a medzi nimi nájsť hestek. Väčšinou, teda asi vždy, sa nachádza hneď vedľa znaku zavináč.

TIP: Ako sa píše hashtag na iPade? V tomto je operačný systém Mac rovnaký. Hešteg napíšete rovnakým spôsobom ako na zariadeniach s OS Android.

Ako sa píše hashtag na mobile?

Mobilné telefóny sú na tom rovnako. Na klávesnici si najprv rozbalíte ponuku špeciálnych znakov a kliknete na hešteg. Špeciálne znaky aj samotný hešteg znak by sa mali nachádzať na rovnakých miestach ako v prípade tabletov.