Správa ktorá určite nepoteší: ďalšie VEĽKÉ ZDRAŽOVANIE!

BRATISLAVA/ZEMPLÍN – Kvôli pandémii koronavírusu už narástli ceny vo viacerých segmentoch, celkovému zdražovaniu na Slovensku však ešte stále nie je koniec. Zákazníkom hrozí tentokrát zdražovanie aj v poštových službách.

Na Slovákov v tomto období čaká pravdepodobne ďalšie veľké zdražovanie, a to v službách, ktoré využívajú pomerne často. Slovenská pošta  navrhuje, aby si obyvatelia priplatili za využívanie univerzálnych služieb. Má ísť pri tom o takmer štvrtinové navýšenie, a to až o 24% oproti pôvodným cenám.

Svoj návrh Slovenská pošta predložila na Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb.  Navrhuje pritom zvýšenie cien s predpokladom od 1. januára 2022. Konečné slovo bude mať však samotný úrad.

Úpravou taríf univerzálnych služieb vo vnútroštátnom styku a poštového platobného styku má Slovenská pošta záujem zreálniť tarify regulovaných služieb voči predpokladaným jednotkovým nákladom spojených s ich poskytovaním, pri zohľadnení očakávaného vývoja podaja zásielok a služieb.

Zdražovať sa však okrem univerzálnych služieb vnútroštátneho styku a platobného poštového styku majú aj ďalšie služby na Slovenskej pošte. O niečo menej totiž hrozí, že si priplatíme za medzinárodný poštový styk a to o 13 percent.