Slovenský mikrobus havaroval na diaľnici A21, hlásili troch zranených

VIEDEŇ/HUMENNÉ – Slovenský mikrobus prepravnej spoločnosti so sídlom v Humennom havaroval na diaľničnom obchvate Viedne. Vozidlo sa v zlom počasí prevrátilo v noci na nedeľu na diaľnici A21 pri obci Hinterbrühl juhozápadne od rakúskej metropoly a ostalo ležať na ľavej strane.
V nedeľu to oznámili miestni hasiči. Podľa polície utrpeli menšie zranenia traja zo štyroch cestujúcich, informovala agentúra APA.
Dve osoby previezli do nemocnice v meste Baden, ďalšieho zraneného na kliniku vo viedenskom obvode Meidling, oznámila polícia.

Ilustračné foto: nepriaznivé počasie a snehová nádielka spôsobujú dopravné nehody.

„Nikto sa neobrátil v tejto súvislosti na náš zastupiteľský úrad, ani účastníci nehody a ani polícia,“ povedal pre média hovorca Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Boris Gandel.
K nehode došlo za silného sneženia na mokrej vozovke diaľnice A21 v smere do Viedne, uviedlo okresné veliteľstvo hasičského zboru v Mödlingu.
Podľa jeho vyhlásenia hasiči nemuseli cestujúcich z mikrobusu vyslobodzovať, po ich príchode na miesto činu už osoby z vozidla ošetrovali vyslaní zdravotníci.
Na mieste zasahovalo približne 20 hasičov s piatimi vozidlami, ktorí následne mikrobus pomocou hydraulickej ruky prevrátili znova na kolesá a odstránili z diaľnice.Vyjadrenie majiteľa prepravnej spoločnosti: 

Nešťastie chodí aj po ľuďoch…
Stalo sa aj nám.
Pri miliónoch dopravných kilometrov sa stalo na včerajších katastrofálnych cestách aj nám, že pri zmene jazdného pruhu (pri predchádzaní kamiónu) došlo k prevráteniu nášho auta.
Najnovšia posila našej flotily sa prevrátila.
Našťastie sa trom cestujúcim nič vážne nestalo. Jedna cestujúca ma zlomenú ruku a ja, ako majiteľ spoločnosti koordinujem kompletnú pomoc. Každý robí to, čo má. Auto si samo zavolalo všetky záchranné zložky.
O všetko je maximálne postarané a ďakujeme všetkým, ktorí nám vyjadrujú podporu.

Skontaktovali ma aj zástupkyne opatrovateliek a v prípade potreby budú koordinovať kontakt s rakúskymi úradmi.
Chcel by som všetkým ❤️ poďakovať.

Dávid Duhoň

Majiteľ spoločnosti
D.D. doprava s.r.o.