Rabčan 100-percentný! Humenné nasúkalo Trnave osmičku!

HUMENNÉ – V zápase 15. kola TIPOS SHL zdolalo HC 19 Humenné svojho súpera HK Gladiators Trnava 8:0. Humenčania tak budú pauzovať na treťom mieste v tabuľke.

Bol to zápas, ktorý dvíhal zo sedadiel aj stovku fanúšikov, ktorí v čase pandémie a obmedzení prišli podporiť svojich hokejistov. Bolo ich aj počuť, atmosféra bola fantastická a hokejisti predvádzali na ľade nielen parádne kombinácie. Prvý gól stretnutia strelil Kristián Horvát, ktorý tak potrestal vylúčenie súperovho hráča za podrazenie. Humenné viedlo 1:0. Necelých päť minút pred koncom prvej tretiny, pridali po góle ešte Dominik Šimčák (2:0) a Dominik Borov (3:0). Do kabín sa tak odchádzalo radostne, s trojgólovým náskokom.
Úvod druhej tretiny, priniesol akoby začiatok prvej. Opäť vylúčenie na strane súpera za nedovolené bránenie v hre, a opäť gólové potrestanie na strane domácich. Velichkin zvýšil na 4:0. Pridal sa k nemu aj Martin Krajňák, ktorý skóroval krátko pred záverom druhej tretiny. 5:0.
Tretiu tretinu si už naši chlapci ustrážili. Podarilo sa im skórovať aj v oslabení. Najskôr Horvát strelil svoj druhý gól v zápase, (6:0) svoj druhý zápasový gól pridal aj Igor Velichkin, (7:0) a do tretice, vo vlastnom oslabení, pridal svoj druhý gól v zápase, ktorý bol v stretnutí aj posledný, Dominik Šimčák. HC 19 Humenné vs HK Gladiators Trnava 8:0.

Svoju dominanciu v bráne potvrdil Eugen Rabčan, ktorý nedal súperovi šancu skórovať ani raz.
Právom tak získal postavenie naj brankára v Zostave 15. kola TIPOS SHL. „Po prehrách s Levicami, či Skalicou sme tento zápas potrebovali jednoznačne vyhrať. Tabuľka je už dosť vyrovnaná a už si nemôžeme dovoliť strácať body s tímom, ktorý je nižšie. Ďakujem chlapcom za tento výkon. Hrali fakt obetavo aj disciplinovane. Dnes nám to vyšlo a neostáva iné, len sa pozerať dopredu. Máme teraz niekoľko dní na oddych, neskôr nás čaká Žilina, na ktorú sa musíme pripraviť 100-percentne.“  povedal Eugen Rabčan.

Po zápase s Trnavou čakajú našich chlapcov dva-tri dni voľna, po ktorých začnú opäť tvrdo trénovať. Ako si voľno užije náš „gólman“?
„Mal som určité plány, ale všetci vieme aká je situácia s pandémiou, všetko je zatvorené, tak budem doma s rodinou, doprajem si oddych, pohodu a preliečim sa, keďže som trošku chorý.“

Po krátkej 10-dňovej prestávke v lige, čaká Humenčanov najbližší zápas v nedeľu, 14. novembra, kedy vycestujú do Žiliny. Domáci zápas je na programe v stredu, 17. novembra, so súperom Spartak Dubnica.