PSK získal druhé miesto v národnej súťaži o naj propagačný materiál

PREŠOV/ZEMPLÍN – Prešovský samosprávny kraj uspel v celoslovenskej prestížnej súťaži o najkrajšiu knihu a propagačný materiál o Slovensku za rok 2020.  So svojou brožovanou publikáciou Sestry Prešovského kraja, ktorá vznikla k rovnomennému projektu v spolupráci s fotografom Jánom Štovkom, kraj získal 2. miesto.

Porota súťaže udeľovala ceny v 11 kategóriách, pričom prešovská župa so svojím propagačným materiálom uspela v kategórii Propagačné materiály – kraj a región.

Ocenená publikácia Sestry Prešovského kraja je jednou z aktivít unikátneho projektu venovanému zdravotníckemu povolaniu. PSK začal  projekt realizovať v lete 2020 v štrnástich zdravotníckych zariadeniach v kraji, v ktorých postupne vznikala päťdesiatka čiernobielych fotografií zachytávajúci sestry a ich pacientov pri dennodennej činnosti.

Práve tieto fotografie sú súčasťou 60 stranovej plnofarebnej brožovanej publikácie formátu A5 s laminovaním na titulnej aj zadnej strane. Fotografie dopĺňajú citácie o zdravotných sestrách a  pôrodných asistentkách  a ich prácizo slovenských aj svetových zdrojov. Nechýbajú informácie o projekte a sestrách v Prešovskom kraji, ako aj pozdrav predsedu Prešovského samosprávneho kraja, prezidentky Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek i autora fotografií.

Publikácia bola distribuovaná medzi žiakov končiacich ročníkov základných škôl, na stredné zdravotnícke školy v kraji, do zdravotníckych zariadení, kde bolo realizované fotografovanie a určená je aj pre konferencie sestier. V pláne je odovzdávať ju aj počas najvyššieho oceňovania sestier Biele srdce v septembri v Bratislave.

Hlavným organizátorom menovanej súťaže obrazových a obrazovo-textových kníh a propagačných materiálov o Slovensku, slovenských krajoch, regiónoch, mestách a obciach je Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov, ktorý toto prestížne cenenie spolu s ocenením pre Naj kalendár udeľoval už po 14.-ty krát.

Autor: Oddelenie komunikácie a propagácie PSK