Polícia vyšetruje tragickú dopravnú nehodu, pri ktorej prišlo o život 5-ročné dieťa

MICHALOVCE – Častými účastníkmi cestnej premávky sú aj deti, ako cyklisti, spolujazdci či chodci. Dopravné nehody neobchádzajú ani ich. Títo najmenší a najzraniteľnejší účastníci cestnej premávky sú však nepozorní a málo predvídaví, konajú impulzívne a často nevedia posúdiť nebezpečenstvo situácie, v ktorej sa ocitli, preto aj malá chvíľka nepozornosti môže viesť k tragédii.

K tragickej udalosti, pri ktorej vyhasol život maloletého, len 5-ročného chlapčeka, došlo včera (25.3.) okolo 15. hodiny v obci Drahňov v okrese Michalovce. Podľa doterajších zistení chlapec prechádzal na detskom odrážadle po riadne vyznačenom priechode pre chodov, kde ho zachytil vodič (47) z okresu Michalovce, smerujúci s osobným motorovým vozidlom zn. Ford Mondeo k mestu Veľké Kapušany.

 


Pri zrážke chlapec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodičovi bola na zistenie prítomnosti alkoholu odobratá krv. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava
Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Vodiči nezabúdajte! Dni sa predlžujú, teploty stúpajú, v uliciach pribúda oveľa viac detí. Venujte sa plne vedeniu vozidla, sledujte situáciu v cestnej premávke a rešpektujte jej pravidlá, buďte ostražití.
Polícia sa obracia na rodičov – naučte vaše dieťa správne prechádzať cez cestu, venujte im pár minút na to, aby ste si s nimi pohovorili o nástrahách na cestách.