Objasnené prípady krádeží v pohostinstvách v okrese Humenné

HUMENNÉ – Polícia v okrese objasnila päť prípadov  krádeží  v pohostinstvách, ku ktorým došlo v dobe od júla do októbra 2021.  Dôkazná situácia  v jednotlivých  prípadoch preukázala, že všetkých skutkov sa dopustil 44 ročný muž z Medzilaboriec.  Bol obvinený z trestného činu krádeže ako aj z trestného činu porušovania domovej slobody.

Začiatkom júla minulého roku ,,zavítal“ do obce  Repejov, kde na jednej z miestnych predajní   krompáčom rozbil sklenené plastové dvere, vošiel dnu a ukradol  cigarety rôznych značiek i finančnú hotovosť, ktorú našiel. Celková škoda bola vyčíslená na viac ako 900,-Eur.

Koncom augusta Medzilaborčan v obci Čabiny,  kradol  v miestnom  pohostinstve. Vypáčil zámok na okne, vošiel dnu a odniesol si  peniaze a viac ako 170 škatuliek cigariet. Poškodený subjekt škodu vyčíslil na 730,-Eur.

O mesiac neskôr opäť navštívil obec Čabiny  a opäť rovnaké pohostinstvo.  Vypáčil plastové okno na prevádzke, vošiel dnu a odniesol si  peniaze,  takmer 210 škatuliek cigariet,  hrací stroj i železnú skrinku slúžiacu  ako časovač na biliard.  Celková škoda bola vyčíslená na viac ako 2.440,-Eur.

V septembri minulého roku  obdobným spôsobom poškodil prevádzku v obci Lieskovec.  Z predajne potravín  odcudzil pokladničnú schránku na peniaze. Škoda zatiaľ presne nebola vyčíslená.

Aj do obce Repejov sa tento Medzilaborčan opäť vrátil. Začiatkom októbra v minulom roku, nezákonným spôsobom vošiel do tej istej predajne ako predtým, v mesiaci júl.  Vypáčil zámok, vošiel dnu a   odcudzil  viac ako 100 balíkov škatuliek cigariet rôznych značiek i z registračnej pokladne finančnú hotovosť. Celková škoda bola v tomto prípade vyčíslená na viac ako 1.000,-Eur.

44 ročný Medzilaborčan bol vypátraný a bol obmedzený na osobnej slobode pracovníkmi Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom a to v piatok (14.1.2022).