Občana Ruskej federácie policajti zadržali v Ruskej

SOBRANCE/MICHALOVCE – V piatok 9. júla 2021 v dopoludňajších hodinách zaznamenali kamery, ktoré monitorujú vonkajšiu hranicu s Ukrajinou, jej neoprávnené prekročenie neznámou osobou v smere z Ukrajiny do SR.
Krátko po incidente kontrolovali policajti Oddelenia hraničnej kontroly (OHK) PZ Veľké Slemence v pôsobnosti Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance v blízkosti vonkajšej hranice, v katastrálnom území obce Ruská, okres Michalovce, 1 štátneho príslušníka Ruskej federácie a predviedli ho na oddelenie z dôvodu zistenia totožnosti.
Ako informovala mjr. Mgr. Agnesa Kopernická, hovorkyňa RHCP Sobrance, pri predvádzaní osoby postupovali v súlade s opatreniami vydanými Úradom verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19

Policajti vydali cudzincovi rozhodnutie o administratívnom vyhostení a uložili mu zákaz vstupu na územie SR a ostatných členských štátov EÚ na dobu 3 rokov. Zároveň mu vydali rozhodnutie o zaistení na účel vrátenia podľa medzinárodnej zmluvy. Muž sa  podrobil RT PCR testu na COVID-19 s negatívnym výsledkom.

Dňa 13. júla 2021 v popoludňajších  hodinách ho policajti podľa Dohody medzi Európskym spoločenstvom a vládou Ukrajiny o readmisii osôb odovzdali príslušníkom Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny.