Nestarala sa o psa a ďalší prípad podvodníka

MEDZILABORCE – Policajti z Medzilaboriec vzniesli včera obvinenie pre prečin týrania zvierat 55 ročnej žene z obce Oľka, okr. Medzilaborce. Na dvore svojho rodinného domu chovala obvinená žena psa, kríženca neznámeho pôvodu.

V období od júna 2017 do apríla 2018 ho ponechala na dvore priviazaného na reťazi, pričom nedodržiavala požiadavky na jeho výživu a napájanie, taktiež mu neposkytla veterinárne ošetrenie a to aj napriek tomu, že pes mal v oblasti krku hlboko vzrastenú reťaz do kože.

Žena priviazala svojho psa na reťaz, za 10 mesiacov mu vrástla do kože

V dôsledku toho bol pes pracovníkmi SOS linky pre zvieratá v núdzi prevezený do veterinárnej ambulancie v Michalovciach, kde mu bola reťaz z kože v oblasti krku chirurgický odstránená. Obvinená žena je stíhaná na slobode.

Ani rotavátor ani peniaze:
Z prečinu podvodu obvinili včera policajti z Obvodného oddelenia PZ Medzilaborce 36 ročného muža z Nitry.
V apríly tohto roku predával obvinený muž cez internetový bazár traktorový rotavátor. Na jeho ponuku reagoval 34 ročný muž z Radvane nad Laborcom. Počas telefonického rozhovoru došlo k ústnej dohode medzi predávajúcim a kupujúcim, pričom predávajúci požadoval vopred uhradenie zálohy vo výške 500.- €.
Kupujúci mu vyhovel a peniaze zaslal na účet, ktorý mu uviedol.
Objednaný traktorový rotavátor mu však predávajúci doposiaľ nedodal a ani mu nevrátil zálohu.
Polícia obvineného muža stíha na slobode.