Nepolepšiteľní vodiči, upozornili na seba

PREŠOV – V prešovskom kraji policajti zaznamenali hneď tri prípady, kedy vodič pod vplyvom alkoholu sám na seba upozornil svojou jazdou.

V stredu (30.06.2021) hodinu pred polnocou  na ceste III. triedy  v smere na obec Batizovce,  policajná hliadka zastavila 47 ročného vodiča z tejto obce,  viedol osobné motorové vozidlo.  Vodič na železničnom  priecestí  nerešpektoval  výstrahu priecestného zabezpečovacieho  zariadenia  a pokračoval v jazde cez toto železničné priecestie. Jeho jazda bola nekoordinovaná, jazdil zľava doprava. Z uvedených dôvodov bol zastavený a podrobený kontrole.  Dychová skúška bola pozitívna, dosiahla hodnotu viac ako 2 promile!  Batizovčan bol obmedzený na osobnej slobode, bol umiestnený do cely policajného zaistenia a bolo mu po vykonaní potrebných procesných úkonov vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Z dôvodu jazdy v protismere bol zastavený 28 ročný vodič osobného vozidla pochádzajúci z obce Klenová. Humenská dopravná policajná hliadka vodiča zastavila v stredu (30.06.2021) pár minút pred polnocou na Ul. Stakčínskej, v Snine.  Pri kontrole bol vodič  podrobený  dychovej skúške, výsledok presiahol hodnotu 2,2 promile. Aj tento vodič skončil v cele policajného zaistenia a bol obvinený z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Aj prešovskí policajti riešili  prípad nezodpovedného opitého  vodiča. Na  jeho jazdu   upozornili   občania na linke 158. Políciou bol vodič včera (01.07.2021) popoludní na svojom osobnom vozidle vypátraný a na Ul. Lesík Delostrelcov, v Prešove bol zastavený. Išlo o 40 ročného muža z obce Ruská Nová Ves.  U neho dychová skúška presiahla hodnotu 2,4 promile! Vodič sa nevyhol obvineniu z uvedeného trestného činu a ani pobytu v cele policajného zaistenia