Na dvore rodinného domu v Trebišove sa odohrala tragédia

TREBIŠOV – Rok 2020, ktorý sa ešte iba rozbieha, priniesol hneď vo svojom úvode tragédiu v jednej z trebišovských rodín. Ako v nedeľu (5.1.) krátko po 13. hodine na tiesňovú linku 158 oznámil ženský hlas, po predchádzajúcich obojstranných slovných nezhodách a neskôr aj obojstrannom fyzickom konflikte, vzal 33-ročný syn kuchynský nôž, za pomoci fyzickej sily vytlačil poškodeného, 57-ročného otca, z vnútorných priestorov domu na terasu, a tam ho ostrou časťou noža bodol do oblasti stehna. Na miesto sa ihneď dostavili policajti, no podozrivý muž sa už na mieste činu nenachádzal. Okamžite bolo preto po ňom vyhlásené pátranie. Poškodeného muža prevzali do svojej opatere záchranári a policajti miesto udalosti dôkladne zadokumentovali, stopy i kuchynský nôž zaistili a zaslali na kriminalisticko-expertízne skúmanie.

Keďže podľa predbežného vyjadrenia lekárov utrpel poškodený muž zranenia s predbežnou dobou liečenia viac ako 42 dní, z dôvodu vecnej príslušnosti vec na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví.

Krátko po 21.45 hodine bolo z trebišovskej nemocnice oznámené, že 57-ročný Trebišovčan zraneniam, ktoré utrpel, žiaľ, podľahol. Z tohto dôvodu trebišovský vyšetrovateľ skutok prekvalifikoval na zločin zabitia.

 

Podozrivý 33-ročný muž bol zadržaný a obmedzený na osobnej slobode krátko pred 2. hodinou ráno michalovskými „PMJ-čkarmi“ v obci Lastomír. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol eskortovaný do Trebišova a umiestnený do cely policajného zaistenia.
Trebišovský policajný vyšetrovateľ 33-ročného Trebišovčana Jozefa obvinil zo zločinu zabitia a zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na deväť až 12 rokov.