Michalovská mestská polícia zaznamenala vlani výrazný pokles priestupkov

MICHALOVCE – Mestská polícia (MsP) zaznamenala v roku 2017 celkovo 2223 priestupkov, čo je oproti predošlému roku o 670 menej.
Podľa jej náčelníka Dušana Šantu: „Myslím, že to bolo zapríčinené tým, že naše hliadky dennodenne monitorujú ulice, mesto máme rozdelené do siedmich služobných obvodov“.   tým, že prípadné vzniknuté situácie okamžite riešia. Ďalším dôvodom, prečo došlo k spomínanému zníženiu, je podľa neho preventívna činnosť, na ktorú MsP kládla aj v predchádzajúcich rokoch pozornosť. „V roku 2017 bolo realizovaných okolo 50 prednášok, na ktorých sa zúčastnilo približne 3500 žiakov a študentov, ako aj seniorov,“ zdôraznil. Náčelník Šanta si myslí, že pokles počtu priestupkov sčasti ovplyvnilo aj to, že počas roka mali podstav troch policajtov. „Keďže tieto priestupky vyhľadávame, tak čiastočne aj to mohlo spôsobiť, že ten nápad tých priestupkov bol v roku 2017 nižší,“ ozrejmil.
Tento stav však začiatkom tohto roka doplnili. „Bolo výberové konanie v januári, kde sme už vybrali troch policajtov, v súčasnosti sú na kurze,“ spomenul. V poslednom období s tým však majú podľa jeho ďalších slov problém, lebo z roka na rok im klesá záujem o prácu v MsP. „Na tieto tri miesta sme robili až tri výberové konania,“ podotkol s tým, že sa to ale netýka len Michaloviec. Je to celoslovenský trend. Je to predovšetkým finančný problém, pretože v porovnaní so štátnou políciou je finančné ohodnotenie mestských policajtov podstatne nižšie. V súčasnosti majú v Michalovciach plný stav, teda 33 policajtov aj s náčelníkom a vo výkone služby je ich 26, uzavrel Dušan Šanta s poznámkou, že v mestskej polícii momentálne pôsobia iba muži.