Letné kúpalisko v Humennom je pripravené na sezónu

HUMENNÉ. Letné kúpalisko v Humennom otvoria pre verejnosť v sobotu 17. júna. Mesto pred sezónou investovalo do rekonštrukcie i nových zariadení.

Kúpalisko je podľa radnice jedným z najviac navštevovaných športových areálov v meste, preto sa rozhodla investovať do kompletnej opravy ženských a mužských sociálnych zariadení a spŕch, chodby a skladu pre pracovníkov.
„Na túto rekonštrukciu bola verejným obstarávaním vysúťažená firma Bos company, s.r.o., ktorá spomínanú rekonštrukciu zrealizuje za 49 977 eur,“ uviedla Michaela Dochánová z Mestského úradu v Humennom.

Nová dlažba aj atrakcie
Rozhodli sa aj pre výmenu zámkovej dlažby okolo veľkého bazéna, ktorá doteraz stála približne 15 000 eur.
„Čo sa týka vodnej atrakcie, pripravili sme si pre najmenších prekvapenie. Nakoľko stará šmykľavka v detskom bazéne technicky nevyhovovala, keďže hrozili úrazy, rozhodli sme sa tam umiestniť vodnú atrakciu v tvare obrovskej žaby, ktorá je certifikovaná a spĺňa všetky technické parametre,“ vysvetlila Dochánová.
Novinkou je zmodernizovaná recepcia vo vestibule kúpaliska, pretože predchádzajúca pokladnica bola vo veľmi zlom stave.
V areáli letného kúpaliska, ktorého kapacita predstavuje 1000 návštevníkov, sa nachádzajú veľký plavecký bazén s rozlohou 50 x 22 metrov, detský bazén, hojdačky, preliezky, ihrisko pre plážový volejbal, parkové basketbalové ihrisko, dva tenisové kurty. Pre návštevníkov je k dispozícii tiež stravovacie zariadenie.
Vstupné ostáva nezmenené.
Zľavy si môžu uplatniť držitelia Karty Senior, Junior a Karty Humenčana.