..K HOPTOVÝM VÝPLODOM A AKO JE TO SO ZMLUVOU S CHEMESOM?

Každý z nás si môže vybrať, či bude v politike len zbierať lacné politické body na populizme a klamstve, alebo bude makať a pracovať pre spoločnosť.
Pán Hopta si vybral prvú možnosť. Je dvadsať rokov v politike, no ako sám povedal, jeho najväčší úspech je hlasovanie v NR SR proti vstupu Slovenska do NATO.

Ja by som to z jeho strany skôr považoval za neúspech, lebo jeho hlas absolútne nič neznamenal a nezmenil, a do NATO sme sa dostali. Ale tak, keď človek nemá žiadne úspechy, tak aj neúspech považuje za úspech.

A teraz sa vyjadrím pre Humenčanov k téme tepla.
Spoločnosť Chemes vyrába teplo v teplárni, a zároveň do roku 2020 mala väčšinový podiel (67%) v Humenskej energetickej spoločnosti (HES), kým mesto Humenné malo v HES iba 33% podiel.
Hopta sa na zastupiteľstve viackrát vyjadril, že si uvedomuje, že teplo tu vyrába jedine Chemes a jediné, čo chce je, aby v spoločnosti HES malo mesto väčšinu.
V roku 2019 bol v zastupiteľstve návrh, aby sme zrušili doterajšiu zmluvu s Chemesom, vďaka ktorej mal Chemes 67% podiel v HES, a aby sme schválili takú zmluvu, aby Chemes dodával teplo ďalej, keďže iná tepláreň v Humennom nie je, no aby sme v spoločnosti HES ako mesto mali 100%-tný podiel, a Chemes 0%-tný podiel. A čuduj sa svete, túto zmluvu pán Hopta nepodporil!
Len si predstavte, čo by sa stalo, keby sme mali v zastupiteľstve aspoň 13-násť takých Hoptovcov. Cena tepla by rástla ďalej, lebo tú určuje URSO, teplo by nám však nemal kto dodávať, a aj keby nám teplo nejakým zázrakom dodával Chemes, tak by mohol obmedzovať dodávky tepla ešte horšie, ako teraz. Navyše, Chemes by zrejme mal pod kontrolou aj naše potrubia.
Toto sú fakty, ktoré musí pochopiť aj žiak základnej školy. Že ich nechápe Hopta, divné nie je. Svoje ekonomické znalosti nám už ukázal mnohokrát.
Hopta má stále takú ambíciu, vykrúcať sa zo všetkého a zhadzovať vinu na iných, len nie na seba. Takým štýlom získavajú hlasy práve tí politici, ktorí sú leniví niečo pre občanov urobiť a hlasy získavajú na nenávisti. Podobne sa Hopta vyfarbil aj v prípade nemocnice A. Leňa. Keď sa mala transformovať na covidovú nemocnicu, Hopta na verejnosti protestoval, no v pozadí ako člen dozornej rade neurobil nič!

PREČO NEMÁ TEPLÁREŇ MESTO?
Pán Hopta. Ja som nebol mestským poslancom v čase, kedy Chemes získal jedinú tepláreň v meste Humenné do svojich rúk. Budem si pýtať zápisnice zo zasadnutí mestského zastupiteľstva, či ste dali aspoň návrh, aby sa mesto zaujímalo o kúpu teplárne. Lebo vtedy bolo treba konať. Nie teraz vypisovať, klamať a sťažovať sa a vyhovárať sa na iných.
Koniec-koncov, aj tak si myslím, že tajne spolupracujete s Chemesom, lebo nechceli ste byť za mesto vo vyjednávacom tíme k novej zmluve a zároveň ste nepodporili návrh, aby mesto prevzalo podiel v Humenskej energetickej spoločnosti od spoločnosti Chemes. A keď sme chceli my poslanci, aby Chemes garantoval nižšie ceny tepla v zmluve, povedali ste toto:
„Musím sa zastať Chemesu aj pána inžiniera Chvostaľa, pretože si neviem predstaviť, aby niekto napísal, že sa 15násť rokov nebude zvyšovať cenu tepla!“.

A vrátim sa ešte k avizovaným zdraženiam energií.

Zo svojej pozície aj ja, aj primátor ale aj členovia orgánov HES robia všetko, čo je v našich silách, aby sme odvrátili zdražovanie energií a stav s teplou vodou dali do poriadku. Denne komunikujeme s ministerstvom hospodárstva a s členmi vlády. URSO neschválilo prvý návrh Chemesu k zvýšeniu cien tepla o 30%. Uvidíme, čo bude ďalej, v hre sú všetky možnosti, no ja verím, že sa situácia vyrieši k spokojnosti obyvateľov mesta Humenné. Verte, že vaše nenávistné facebookové statusy to nevyriešia.
Ďalej, pán Hopta, k vaším detinským výpadom sa vyjadrovať nebudem. Dávate o mne aj 4 statusy denne, asi ste mojou osobou posadnutý. Správate sa ako dieťa, vymýšľate si príbehy o prasiatkach a zdieľali ste už asi každú moju fotku, dokonca aj informácie o mojom chudnutí.
Myslím si, že by ste mali absolvovať nejaké odborné vyšetrenia lebo si myslím, že to, čo vy predvádzate, je naozaj minimálne na lekárske pozorovanie.

Tomáš Šudík,

poslanec MsZ Humenné
a poslanec NR SR

Tento text je súčasťou „Úvahy a komentáre“, nie je redakčným obsahom.