Jesenné plavecké nádeje VSO v Humennom

HUMENNÉ – V sobotu, 13. októbra sa na pretekoch nádejí v humenskej plavárni stretli deti z východoslovenskej oblasti. Usporiadateľ PK CHEMES nominoval deväť chlapcov a jedenásť dievčat.
Pretekári vo veku 10 rokov a mladší s veľkou chuťou zrána vyštartovali do boja o medaily. Na súťaž nastúpili plavci z desiatich klubov ( 46 chlapcov a 34 dievčat) z Humenného, Michaloviec, Košíc, Popradu Prešova a Spišskej Novej Vsi.
Náš 9- ročný Filip Luksaj si vyplával päť medailí. Dva razy stál na zlatom stupni víťazov – 50 m prsia a znak, raz na striebornom – 100 m prsia a dvakrát na bronzovom – 50 m znak a 100 m polohové preteky. Šimon Račko si pozlátil motýlika na 100 metrov, striebro získal v prsiach na 50 metrov a trikrát ho dekorovali bronzovou medailou – 50 m motýlik, 100 m prsia a 100 m polohové preteky. Kristián Gabrik je trojnásobným strieborným medailistom – 50 m motýlik, 100 m znak, 100 m polohové preteky, a v disciplíne voľný spôsob mu neušla medaila, keď doplával na štvrtom mieste.

Na štvrtej, nepopulárnej pozícii skončili aj ďalší naši deväťroční plavci: Laura Ovšanyová – 50 a 100 metrov prsia, Sophia Sotáková – 100 metrov znak, Slavomír Baziľak – 100 metrov znak, Jakub Čajbik – 50 metrov prsia. Na piatom mieste doplávali: Eva Onderišinová, Dominika Vasiľková a Sandra Ferjaková. Do desiateho miesta sa umiestnili: Filip Boršč a Antónia Gribaničová.

Osemročná Noemi Daňová sa postavila na najvyšší zlatý stupeň víťazov dvakrát – 50 metrov motýlik a 100 metrov prsia. Na bronzový stupeň raz – 50 metrov prsia a na 50 metrov voľným spôsobom skončila na štvrtom mieste. Hana Mydlová si v znaku na 50 metrov vyplývala striebro, v polohovke na 100 metrov bronz a dvakrát skončila štvrtá – 50 metrov prsia a 100 metrov znak. Sarah Marcinová 100 metrov prsia zvládla na bronzovej pozícii, štvrtá doplávala polohovku na 100 metrov. Nina Regulová doplávala znak na 50 metrov tiež na štvrtom mieste. Alexandra Kračuniková skončila 100 metrov voľným spôsobom na piatom mieste.
Desaťroční Maroš Andrejkovič, Michal Hlubik a Nicolas Jevič sa v silnej konkurencii umiestnili v prvej desiatke štartového poľa.
Tréneri Pencák a Rabajdová, ktorí plavcov pripravovali, môžu byť spokojní. Zverenci získali sedemnásť medailí, päť zlatých, šesť strieborných, šesť bronzových a vo väčšine disciplín prekonávali svoje osobné rekordy.
Ďalší tréneri, Tomahogh, Levický, Serbin a Luksaj pracovali ako rozhodcovia alebo v technickej čate, ktorá zabezpečovala preteky.


Pozývame fanúšikov plávania na bazén v dňoch 27. a 28.10.2018 na medzinárodné plavecké preteky
CENA PLAVECKÉHO KLUBU – MULLER TEXTILES CUP.
Plavecký klub