Humenčania, pomáhajme si!

Po mojej výzve darovať 5 000 EUR na účely pomoci tým, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii, sa mi za posledné týždne ozvalo množstvo ľudí. V prvom rade som bol príjemne prekvapený koľko Humenčanov odporúčalo niekoho, komu je nevyhnutné pomôcť.

Je to dôkaz, že tu v Humennom má veľa ľudí dobré srdce. Postupne sa stretávam so všetkými, ktorí sa ozvali a snažím sa každému pomôcť.
Jeden z najsilnejších momentov bola mama dvojročného Lukáška, ktorej syn trpí mozgovou obrnou. Jeho najväčším problémom je, že má stuhnuté svalstvo horných aj dolných končatín. Nemôže sa hýbať ako iné deti v jeho veku. Lukáško potrebuje 24-hodinovú starostlivosť a jeho mama robí všetko preto, aby malý Lukáško mohol byť ako ostatné deti. Malému Lukáškovi by veľmi pomohli rehabilitačné pobyty v špeciálnom zdravotníckom a rehabilitačnom zariadení. Tie, žiaľ, nie sú hradené zdravotnou poisťovňou. Špeciálne dvojtýždňové cvičenie stojí 900 eur, čo si mladá rodina zo svojho rozpočtu nemôže dovoliť. Preto som neváhal a pomohol som im.

Po takýchto stretnutiach si uvedomíte, že niekedy sa v živote utápame v malicherných sporoch, ktorých dôvodom sú často len zbytočné emócie, a v ktorých mrháme zbytočne veľa energie, ktorú by sme mohli využiť oveľa lepším spôsobom.
Humenčania, držme oveľa viac spolu! Pomáhajme si a vážme si jeden druhého bez ohľadu na politické názory, či pohľady na riešenie rôznych problémov. Tu v Humennom je veľa ľudí, ktorí žijú v ťažkých životných situáciách. Preto by som chcel vyzvať aj ostatných Humenčanov, ktorí máme o niečo viacej finančných prostriedkov, pomáhajme tým, ktorí sa ocitli v zlej v situácii. Preto, ak by ste poznali niekoho, kto potrebuje pomoc, ozvite sa.
Ak by ste chceli pomôcť, stretnime sa, dajme hlavy dokopy a urobme z Humenného mesto, kde si ľudia medzi sebou pomáhajú. Lebo, ak si nebudeme medzi sebou pomáhať my, tak nám nepomôže nikto.
Bude sa nám tu potom všetkým žiť oveľa lepšie.

JUDr. Dávid Molnár,
generálny riaditeľ spoločnosti Chemes, a. s.