Dopravná nehoda v okrese Trebišov si vyžiadala život mladého vodiča

KRÁĽOVSKÝ CHLMEC/TREBIŠOV – V pondelok 28. júna 2021 okolo 18,25 h došlo v meste Kráľovský Chlmec v okrese Trebišov k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol život mladého vodiča.

Podľa doterajších zistení 29-ročný vodič z okresu Trebišov viedol malý motocykel zn. ZNEN po ulici L. Kossutha v smere od Štefánikovej ku Kapušianskej ulici, kde na rovnom úseku cesty z doposiaľ nezistených príčin narazil do kovovej rampy. Pri dopravnej nehode vodič utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. To, či 29-ročný vodič motocykla pred jazdou požil alkoholické nápoje alebo iné návykové látky bude zisťované pri pitve. Celková škoda bola predbežne vyčíslená na cca 120 eur.

Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala a v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.  Presná príčina dopravnej nehody a jej bližšie okolnosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste udalosti.

     Polícia apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali zodpovedne a chránili si to najcennejšie, svoj život a zdravie. Aby dodržiavali dopravné predpisy, plne sa venovali vedeniu vozidla, zbytočne neriskovali a sledovali situáciu v cestnej premávke. Opatrnou a zodpovednou jazdou vodičov sa v mnohých prípadoch dá predísť tragédiám a kolíziám na cestách.