Chodkyňa zraneniam podľahla

VRANOV n/T – Utorok 28.11.2023 ráno, došlo na ceste III. triedy v obci Kamenná Poruba k dopravnej nehode, ktorá si vyžiadala jednu obeť. Vodič autobus počas jazdy v obci pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť vozidla stavu a povahe vozovky, v dôsledku čoho prešiel do protismeru.

V snahe zabrániť zrážke so ženou, ktorá stála na chodníku strhol riadenie vpravo, no narazil do kovového oplotenia potoka ale zrážke so ženou už nedokázal zabrániť. Zranená 59 ročná žena bola okamžite prevezená do nemocnice, kde neskôr zraneniam podľahla. Pri nehode vznikla majetková škoda na autobuse vo výške 2.000,- Eur a na kovovom oplotení 200,- Eur. Vodič autobusu bol na mieste políciou podrobený dychovej skúške, výsledok bol negatívny. Prípad šetrí poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu vo Vranove nad Topľou, vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenie.
Je zima a my vodiči musíme predpokladať zhoršené podmienky na cestách, zvýšme opatrnosť a predvídajme kolízne situácie, s ktorými sa stretávame rok čo rok v takomto čase.