Pozor na vreckových zlodejov!

ZEMPLÍN – Obvodné oddelenie Policajného zboru Prešov – Sever rieši dva prípady krádeže, ku ktorým došlo včera, 17.7.2018  počas nakupovania v jednom z prešovských obchodných domoch na Ul. Levočskej. Páchatelia využili nepozornosť nakupujúcich žien.
V prvom prípade poškodenou bola 55 ročná pani Mária z obce Svinia. Páchateľ počas nakupovania jej ukradol peňaženku s finančnou hotovosťou 33,- Eur / peňaženka bola v kabelke, ktorá bola voľne položená v nákupnom vozíku. Ku skutku došlo krátko predpoludním.

Druhou poškodenou bola 68 ročná pani Irena z obce Hermanovce. V tomto prípade došlo ku krádeži krátko popoludní a zlodej z peňaženky ukradol 580,-Eur ako aj doklady. Pani Irena mala peňaženku v kabelke, ktorú mala prevesenú na ruke. Poverený príslušník v oboch prípadoch začal trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže, trestná sadzba odňatia slobody pre páchateľa je zákonom stanovená na až na dva roky.
Polícia opakovane upozorňuje občanov na zvýšenú opatrnosť voči svojim osobným veciam a to zvlášť počas nakupovania, kedy v značnej miere uberáme z ostražitosti !
Nezabúdajme, že takéto situácie ,,nahrávajú,, vreckovým zlodejom, ktorí si žiadnu z nich rozhodne nenechajú ujsť. Je lepšie nepríjemným situáciám predchádzať ako následne riešiť ich negatívne následky.