25 ročný René obvinený zo zločinu lúpeže

HUMENNÉ – 25 ročný René bol humenským vyšetrovateľom obvinený zo zločinu lúpeže spáchaného v súbehu s prečinom porušovanie domovej slobody.
V nedeľu 15.7.2018 popoludní opakovane vošiel na pozemok rodinného domu na Ul. Osloboditeľov v Humennom, ktorého majiteľom je 78 ročný pán. Pri svojich „návštevách“ majiteľa vždy stretol a tak ušiel preč. Pri poslednej „návšteve“ ale René už pristúpil k majiteľovi, ktorý sedel na stoličke pred domom a hodil mu do tváre cca 3 kilogramovú igelitovú tašku plnú sliviek.
Taška patrila majiteľovi, ktorý si ju ponechal pri bráne. René využil moment prekvapenia a vbehol do pivnice odkiaľ z peňaženky na stole odcudzil 6,-Eur. Pri úteku René odsotil majiteľa, našťastie k zraneniu nedošlo. Obvinený teda proti inému použil násilie v úmysle zmocniť sa cudzej veci a takýto čin spáchal na chránenej osobe.
René bol zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia a vyšetrovateľom bol spracovaný návrh na jeho vzatie do väzby. Ak sa obvinenému mužovi vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.