Zloženie humenského zastupiteľstva: V mestskom parlamente bude sedieť 11 nových poslancov

HUMENNÉ – Voliči si vybrali hlavu mesta aj mestských poslancov. V 24-člennom novom humenskom mestskom parlamente bude sedieť sedem žien. V 24-člennom novom Mestskom zastupiteľstve (MsZ) v Humennom zasadne v nasledujúcom volebnom období 13 doterajších poslancov a 11 poslancov bude nových.

Najsilnejšou, 12-člennou koalíciou podľa počtu poslancov bude koalícia strán SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA – Boris Kollár, SOĽ, SP, Progresívne Slovensko, SPOLU, ktorá vo voľbách podporovala víťaza primátorských volieb Miloša Merička. Piati zvolení poslanci kandidovali za SMER-SD, traja za KDH, dvaja za ÚSVIT a do mestského parlamentu sa dostali aj jeden kandidát strany SNS a kandidátka strany KSS.

A ešte z iného pohľadu – v humenskom mestskom parlamente bude počas nasledujúceho volebného obdobia sedieť sedem žien a až 17 mužov.

Najviac hlasov vo volebnom obvode č. 1 získal Ivan Hopta (ÚSVIT) a to konkrétne 2 288, vo volebnom obvode č. 2 sa tešila najväčšiemu počtu hlasov Mária Cehelská (SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA – Boris Kollár, SOĽ, SP, Progresívne Slovensko, SPOLU). Tá ich získala 2 123.