ZEMPLÍNSKA FUTBALOVÁ LIGA začína 26. júla

ZEMPLÍN – Tohtoročný IV. ročník Zemplínskej futbalovej ligy (ZFL), ktorý organizuje poslanec PSK a MsZ v Humennom Ivan Hopta spolu so starostami zúčastnených obcí, sa začne 26. júla 2020. Patronát nad turnajom prevzal predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Tak ako po minulé roky, aj v tomto roku kraj zakúpi pre všetky zúčastnené mužstvá vecné ceny, poháre a diplomy.
Zároveň poslanec Ivan Hopta finančne zo svojej kvóty podporil obce, ktoré hrajú ZFL a podali si v tomto roku projekty na Prešovský samosprávny kraj. V ZFL bude štartovať rekordných osem mužstiev. Nováčikom sú Cestári PSK, tím, ktorý organizačne vznikol v Humennom.
Hrať sa bude v dvoch skupinách turnajovým spôsobom. Následne každé mužstvo odohrá ešte po dva zápasy o celkové umiestnenie.

Skupina A: Hankovce, Chlmec, Ľubiša, Kamienka
Skupina B: Baškovce, Cestári PSK, Hrubov, Slovenská Volová

Prvé turnaje sa začínajú v nedeľu 26. júla 2020 o 13:00 hod. v Chlmci (skupina A) a v Baškovciach (skupina B).
V Chlmci sa odohrajú stretnutia Chlmec – Kamienka a Hankovce – Ľubiša. Následne porazení budú hrať o tretie miesto a víťazi sa stretnú v súboji o prvenstvo v turnaji. V Baškovciach turnaj začína zápasom Baškovce – Slovenská Volová a po ňom nasleduje stretnutie Cestári PSK – Hrubov. Druhou fázou sú zápasy o 3. a 1. miesto.

Doterajšie tri ročníky ZFL poznali iba jediného celkového víťaza – mužstvo Baškoviec, ktoré je aj na fotografii počas minuloročného slávnostného vyhodnotenia ZFL.

Autor: ih