Upratovačka a príbeh jej života

Žena sa príde uchádzať o prácu upratovačky v spoločnosti Microsoft. Na personálnom oddelení jej kladú rôzne otázky, píše testy a nakoniec jej povedia:

– Blahoželáme vám, ste prijatá. Zanechajte nám svoj e-mail a budeme vás informovať, ako a kedy presne máte nastúpiť.
– Vlastne nemám žiadny e-mail a dokonca nemám ani počítač, priznáva žena.
– Tak to, bohužiaľ, úplne mení situáciu, nemôžeme vás zamestnávať. My koordinujeme pracovný čas so všetkými zamestnancami Microsoftu pomocou e-mailov v rámci zvyšovania efektivity tímovej práce a preto elektronická komunikácia je pre nás jednou z kľúčových podmienok.
Nedá sa nič robiť, žena odchádza a začína premýšľať o tom, ako by zarobila peniaze na počítač. Vo vrecku má 10 eur. Kúpi teda 20 kg jabĺk od farmára, ide na rušnú ulicu a predáva ′′zdravé eko-produkty“. Ani nie za hodinu sa jej štartovný kapitál zdvojnásobí. Žena začne chápať, že týmto tempom sa dá žiť a zarábať aj bez zamestnávateľa.
Čas plynie, žena si kúpi auto, neskôr si otvorí malý stánok, potom predajňu, a po 5 rokoch je už majiteľkou najväčšej miestnej siete predajní s eko-produktmi. Vtedy si dôjde svoj biznis poistiť a poisťovák ju žiada, aby mu zanechala na seba svoj e-mail, aby ju mohol poslať ponuku.
Žena rovnako ako pred mnohými rokmi odpovedá, že nemá ani e-mail, ani počítač.
– Jednoducho úžasné! čuduje sa poisťovák, – tak obrovský biznis a nemáte ani počítač! Keby ste ho mali, viete kde by ste dnes boli?!
Na to žena odpovie:
,,Áno viem. Bola by som upratovačkou v Microsofte“.
Poučenie do života: Vaše znalosti a schopnosti sú dôležitejšie ako sú veci.
Preložené z 13. KOMNATY