Opatrenia polície na hraničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom

SOBRANCE/VYŠNÉ NEMECKÉ – Od včerajšieho rána vykonávajú príslušníci Policajného zboru na území okresu Sobrance, štátna cesta I/19 ku hraničnému priechodu Vyšné Nemecké – Užhorod, policajnú akciu s názvom „KOLÓNA Vyšné Nemecké“.

Ako informovala hovorkyňa Prezídia PZ SR pplk. Denisa Bárdyová táto akcia je zameraná na zabezpečenie plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky, na radenie prichádzajúcich osobných a nákladných motorových vozidiel ku hraničnému priechodu Vyšné Nemecké a z dôvodu nárastu nákladnej dopravy a vytváraniu kolón vozidiel pred hraničným priechodom a v prihraničných obciach.

Počas včerajšieho dňa policajti riešili prípad, kedy jeden vodič zablokoval hraničný priechod a svojím vozidlom vytvoril prekážku v cestnej premávke. Policajti muža vyzvali, aby vozidlo zaparkoval na inom mieste, nakoľko však neuposlúchol výzvu policajtov, bude ďalej riešený v správnom konaní. Neuposlúchnutie výzvy policajta sa podľa zákona považuje za závažné porušenie pravidiel cestnej premávky, za ktoré zákon ukladá sankciu od 60 do 300 eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá až do dvoch rokov.

Policajti od včera na mieste dohliadajú na dodržiavanie verejného poriadku, snažia sa zabezpečiť čo najplynulejší priebeh, aby sa kolóny a dopravné obmedzenia dotkli obyvateľov v čo najmenšej miere. Taktiež policajti usmerňujú vodičov a vysvetľujú možnosti využitia iných trás. Polícia situáciu aj naďalej monitoruje a je pripravená prijať aj ďalšie adekvátne opatrenia.

Policajná akcia prebieha aj počas dnešného dňa a na základe vývoja situácie bude trvať aj najbližšie dni.