Humenské Levy cestovali do Čiech na Fajny turnaj

HUMENNÉ – Minulý víkend sa naše hokejové Humenské Levy 6. ročníka, doplnení piatakmi, zúčastnili medzinárodného turnaja s názvom Fajny turnaj Frýdek-Místek. Po dlhej ceste sme si urobili prestávku a navštívili sme krásnu Werk arénu v Třinci.

Za prehliadku a krásne zážitky levov ďakujeme slovenskému reprezentantovi a Třineckému hráčovi Martinovi Gernatovi. Ten ich zobral aj do útrob štadióna a šatne „Áčka“, kde sa bežný smrteľník len tak nedostane.

Na turnaji sme sa postupne stretli s domácim HC Frýdek-Místkem, MHSK Prievidzou, bieloruským Junost Minsk, Havranmi Piešťany, Teamom Morava, HC Černymi vlkmi,o konečné umiestnenie opäť s Prievidzou. Na veľmi kvalitne obsadenom turnaji sme obsadili konečné pekné 11. miesto, keď sme po nerozhodnom výsledku 3:3 v riadnom hracom čase, v samostatných nájazdoch porazili Prievidzu 1:0,gólom Sama Horvata.

Po náročných dvoch hracích dňoch k nám zavítal na besedu český reprezentačný brankár, obliekajúci aj náš dres Slovanu Bratislava v KHL Jakub Štepanek. Ten svojou zanietenosťou k hokeju veľmi ochotne odpovedal na všetky otázky a rozdal všetkým kartičky so svojím podpisom. Turnaj nám otvoril oči a ukázal nielen náš humenský, ale aj celoslovenský veľký potenciál zlepšenia. Češi tvrdia, že zaspali dobu, tak potom my sme sa ešte v hokeji v porovnaní s nimi ani nenarodili.

Štadióny sú nové, plne vybavené, všetky potreby klubu ako dospelých, tak i mládeže, plne pokryté finančne mestom, kvalita hráčov a trénerov, samozrejme veľký záujem deti o hokej im môžme len závidieť. Pohoda klubu sa prenáša do herných zápasov, kvalitných turnajov a výsledkov. Veľká vďaka nás všetkých zúčastnených patrí naším trénerom Minovi Machovi a Denisovi Markušovi, ktorí to so srdcom kaučovali, aj keď niekedy to nemali ľahké. Domov si vezieme pohár a každý hráč na krku medailu,taktiež upomienkové predmety.

Narodeninovým oslávencom Lukášovi Šuľakovi a Tobiašovi Hudákovi zatlieskala a zablahoželala počas stretnutia k narodeninám celá hokejová aréna.

Na záver nás potešila správa, že do celkovej All stars turnaja bola vyhlásená naša skvelá brankárka Ninka Chovancová, gratulujeme.

Zostava na turnaji HK Humenské Levy: Dominik Foltán, Nina Chovancová, Ondrej Grajciar, Dávid Kuruc, Ivan Čerevka, Tomáš Chautur, Klára Macková, Katarína Šimkaninová, Patrik Horňak, Lukáš Šuľak, Roman Szabo, Michal Janošov, Marek Beňo, Michal Baník, Michal Hirjak, Martin Janošov, Samuel Horvát, Tobiáš Hudák, Adam Marcin, Patrik Čerevka, Dušan Habina, Hugo Kraus, Filip Varga.

Tento skvelý Fajny turnaj sa uskutočnil aj za významnej pomoci sponzorov: Funny burger Vranov n/T., Vamos Vranov n/T., Bašky motors Čaklov, Pizzeria Vulkano Vranov n/T., Šardent s.r.o. Vranov n/T., Penzión Opal Zamutov, Nábytok Truchan-Michalov Vranov n/T., Danex s.r.o. Soľ, Ing. Juraj Vasiľ Rudľov, PB-profikovo s.r.o Hlinne, Hostinec Javorinka-Rudľov, Mária Rebejová Kamenica n/C., Adrián Bonk, H&L Tesárstvo, Šafosecurity s.r.o., Jarkop, Roman Schwarzbacher, Bike Šport plus, v neposlednom rade mesto Humenné a Mládežnícke občianske združenie HK Humenské Levy.

Autor a foto:
Ing. Marek DIRBÁK