Dráma v michalovskom okrese, našťastie, skončila bez zranení

MICHALOVCE – V utorok (23.6.) krátko pred 9-tou hodinou operátor tiesňovej linky 112 informoval políciu o tom, že na tiesňovú linku prijali hovor od ženy, ktorá sa ocitla v nebezpečenstve a bola napadnutá partnerom. Policajné hliadky  boli ihneď vyslané do obce Zbudza, v okrese Michalovce preveriť oznámenie.

Po príchode na miesto žena uviedla, že v rodinnom dome po predchádzajúcej hádke na ňu zaútočil jej partner a vyhrážal sa jej zabitím. Muž mal na rukách svoju takmer 2-ročnú dcéru, na opakované výzvy polície, aby dieťa odovzdal matke nereagoval. Jeho agresivita sa stupňovala a s dieťaťom sa rozbehol na horné poschodie s vyhrážkami, že ju vyhodí z okna. Dieťa, ktoré muž silno zvieral v rukách, plakalo. Muž sa snažil otvoriť okno s úmyslom, že obaja vyskočia.
Zasiahli privolaní policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ Košice, ktorí dieťa z jeho zovretia vyslobodili a muža, ktorý kládol aktívny odpor, za použitia donucovacích prostriedkov spacifikovali, následne zdržali a eskortovali na policajné oddelenie na ďalšiu realizáciu, kde sa podrobil dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Na zistenie prítomnosti iných návykových látok v krvi mu bol odobratý biologický materiál.  Po vykonaní potrebných procesných úkonov poverený príslušník OO PZ Strážske obvinil 39-ročného muža z okresu Michalovce z trestného činu nebezpečného vyhrážania. Obvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho vzatie do väzby. Za tento skutok obvinenému hrozia až tri roky vo väzení.

Pri dokumentovaní tejto trestnej činnosti policajti našli a zaistili niekoľko sklenených nádob so sušenou rastlinou vykazujúce znaky omamnej látky konope. Taktiež zaistili skúmavku s neznámou kryštalickou látkou, ktorá vykazovala znaky psychotropnej látky metamfetamín, a niekoľko rastlín v plastových nádobách. Všetky zaistené veci budú skúmať experti Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ Košice.

V tejto súvislosti vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie pre trestný čin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. 
Na základe výsledkov expertízy a vykonaných úkonoch vyšetrovateľ PZ v danej veci rozhodne o ďalšom postupe.