Absolútna nezodpovednosť! Vodič, ktorý viezol svoje 2-ročné dieťa, vodičák nikdy nemal a navyše bol pod vplyvom alkoholu

SOBRANCE – V sobotu, 18. septembra tohto roku, došlo k tragickej dopravnej nehode osobného motorového vozidla zn. Škoda Octavia, v obci Úbrež (okr. Sobrance). Podľa doterajších zistení 32-ročný vodič, ktorý viedol osobné motorové vozidlo a pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky, a poveternostným podmienkam, po tom, čo narazil do priekopy a s vozidlom sa prevrátil na strechu, z neho vypadol a ostal zakliesnený pod vozidlom. Žiaľ, zraneniam, ktoré pri dopravnej nehode utrpel, vodič na mieste podľahol. Maloletý, iba 2-ročný chlapček, ktorý sa s mužom viezol vo vozidle, našťastie utrpel iba ľahké zranenia. Prítomnosť alkoholu alebo iných návykových látok u vodiča bola zisťovaná pri pitve.

Výsledok pitvy nebohého muža v súvislosti s požitím alkoholických nápojov bol pozitívny.
32-ročný muž, aj napriek tomu, že vo vozidle viezol svoje vlastné, iba 2-ročné dieťa, si za volant vozidla sadol pod vplyvom alkoholu. Špecializovaným zdravotníckym pracoviskom bola v jeho krvi zistená prítomnosť alkoholu, a to v množstve 2,39 promile.

     Navyše, policajti počas dokumentovania dopravnej nehody zistili, že nebohý vodič nebol držiteľom vodičského oprávnenia, a aby toho nebolo málo, v čase dopravnej nehody mal uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá, a to až do roku 2022.

Sadnúť si za volant pod vplyvom alkoholu a navyše, s malým dieťaťom v aute, je maximálne nezodpovedné. Táto dopravná nehoda mohla totiž skončiť s oveľa horšími a tragickými následkami. Volant v rukách ktoréhokoľvek vodiča je zbraň, s ktorou treba narábať opatrne, s „čistou hlavou“, sústredene. Život je to najcennejšie, čo každý z nás má. Len maximálna sústredenosť, opatrnosť a ostražitosť môže predísť zbytočným tragédiám, škodám na zdraví či majetku.