Ministerstvo dopravy: podporujeme výstavbu diaľnice na Zemplíne, pripravujeme štúdiu uskutočniteľnosti

BRATISLAVA/ZEMPLÍN – Ministerstvo dopravy a výstavby podporuje iniciatívu Diaľnica na Zemplín. Ako informoval prostredníctvom sociálnych sietí štátny tajomník rezortu dopravy a výstavby Jaroslav Kmeť, bez rýchlociest a diaľnic slovenské regióny strádajú, lebo investori sa tam nehrnú, práce je málo a napokon sú obyvatelia húfne nútení opúšťať svoje domovy a migrovať za lepšími príležitosťami.

Ako zároveň upozornil, regióny prichádzajú o svoju dušu a stávajú sa ešte ospalejšími. Podľa neho túto situáciu veľmi dobre poznajú aj obyvatelia Zemplína, kde sa nachádza až sedem z najmenej rozvinutých okresov. Aj preto jeho ministerstvo chce čo najskôr vyriešiť problémy s nedostatočnou výstavbou ciest na Zemplíne.

Ilustračné foto: Diaľnica na Zemplín

 

Nemáme čarovný prútik, lebo len ten by v tomto prípade vyriešil problém s desiatkami rokov zanedbanou výstavbou, ale máme chuť si sadnúť za spoločný stôl a hľadať riešenia. Pretože raz už niekto začať musí,“ podotkol Jaroslav Kmeť,

ktorý za krok vpred považuje, že minister dopravy a výstavby Andrej Doležal už vymenoval historicky prvého poradcu pre prípravu výstavby diaľnice na Zemplín. Momentálne sa podľa jeho slov pripravuje aj štúdia uskutočniteľnosti.