Suseda okradli o tisíce eur!

VRANOV NAD TOPĽOU – policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu krádeže a z prečinov porušovania domovej slobody a neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty dvoch mužov (21r. a 21r.) a sestru (16r.) jedného z obvinených, všetci traja z obce Rudlov, okr. Vranov n/Topľou.

Začiatkom januára 2018 požiadal 70 ročný muž z Rudlova jedného z obvinených mladíkov, aby mu pomohol s výberom peňazí z platobnej karty. Mladík mu pomohol, pričom sa tak dostal k informácii o PIN kóde platobnej karty. Dôchodca následne prišiel k mladíkovi na návštevu, pričom ten sa dohodol so svojou sestrou, že ona vojde do neuzamknutého dôchodcovho domu, počas toho ako on s ním bude popíjať.

Ilustračné foto

 

Odtiaľ mala odcudziť platobnú kartu a ísť z nej vybrať peniaze. Tak ako sa dohodli aj urobili, dievča vošlo do domu, zobralo kartu a taxíkom sa odviezlo do Vranova, kde za použitia pravého PIN kódu vybrala z bankomatu peniaze. Následne sa vrátila späť, bankomatovú kartu vrátila na miesto odkiaľ ju vzala a vrátila sa do domu k bratovi a dôchodcovi. Týmto istým spôsobom urobili niekoľko výberov hotovosti v celkovej sume cca 6.000,-€. Koncom februára prišiel k obvineným súrodencom, druhý obvinený mladík, kde sa v tom čase nachádzal aj poškodený dôchodca. Keď videl, že je tam veľa alkoholu opýtal sa odkiaľ majú peniaze. Spoluobvinený mu popísal ako od suseda získavajú peniaze a prezradil mu aj PIN kód karty. Druhý obvinený mladík sa rozhodol rovnakým spôsobom získať peniaze a z bankomatu vo Vranove vybral 400.- € a kartu vrátil späť.
Obdobným spôsobom vykonal výber aj nasledujúci deň, kedy vybral 60.- €. Časť z vybraných peňazí dal spoluobvinenému.
Celková škoda, ktorú obvinená trojica svojmu susedovi spôsobila bola predbežne vyčíslená na 6 460.- €.