Polícia vyšetruje lúpežné prepadnutie v trebišovskom okrese

KRÁĽOVSKÝ CHLMEC – Včera (26.7.) v skorých ranných hodinách, po násilnom vniknutí do jedného z rodinných domov v Kráľovskom Chlmci (okr. Trebišov), dvaja viackrát súdne trestaní muži vo veku 18 (3x súdne trestaný) a 21 (2x súdne trestaný) rokov, fyzicky napadli dve osoby vo veku 50 a 77 rokov, pričom staršiemu z poškodených mali spôsobiť ťažké zranenie. Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove bezprostredne po čine tieto osoby vypátrali, obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia.

Ilustračné foto – polícia SR

Prípad vzhľadom na závažnosť spáchaného skutku prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý dnes (27.7.) mužov obvinil z obzvlášť závažného zločinu lúpeže a zločinu porušovania domovej slobody a spracuje podnet na väzobné stíhanie oboch obvinených.
V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.
Pretože vyšetrovateľ Policajného zboru aj naďalej vykonáva potrebné procesné úkony, nie je možné v tejto chvíli poskytnúť k udalosti žiadne bližšie informácie.