Nový asfaltový „koberec“ pri Laborci

HUMENNÉ – Stavenisko „cyklochodník pri Laborci“ je zložené z troch častí. Prvá etapa sa začína od Sninského mosta a jej základom je rekonštrukcia už existujúceho chodníka. Druhú časť tvorí prepojovací chodník od prečerpávacej stanice vody (pri ZŠ Dargovských hrdinov), pokračuje popri nábreží a končí pri Valaškovskom moste. 

Odtiaľ vznikne nový cyklochodník (tretia etapa), ktorý povedie popod cestný nadjazd a vyústi až pri zimnom štadióne.

Aktuálne zažíva najväčší pracovný ruch prvá etapa staveniska.
Viac než polovica pôvodného chodníka od Sninského mosta po prepojovací chodník (pri ZŠ Dargovských hrdinov) je už prekrytá novým asfaltovým „kobercom“. Na niektorých úsekoch po vyfrézovaní pôvodného chodníka zistili robotníci oslabené podloženie, preto priestor spevnili kameninovým podložím.

Ako informuje radnica Humenného na svojom webe, novorekonštruovaný cyklochodník je zložený prakticky zo štyroch vrstiev. Kameninové podložie, vyrovnávajúci podklad z asfaltového betónu, podkladný asfalt a vrchná vrstva asfaltu s hrúbkou štyroch centimetrov.

Vďaka priaznivému počasiu v najbližších dňoch dokončia úsek takmer až k prečerpávacej stanici vody (pri ZŠ Dargovských hrdinov). Ponechá sa približne 30-metrová časť, aby ju mohli využiť ako prístup pri prácach na druhej fáze. Jej základom je vybudovanie železobetónovej konštrukcie vysunutej nad hladinu Laborca.

Po položení asfaltu začne osadzovanie lavičiek a košov. Bezpečnosť káblov verejného osvetlenia je zaistená prekrytím pri každom stĺpe.