Národný týždeň manželstva

MICHALOVCE – Národný týždeň manželstva (NTM) je týždenná iniciatíva na podporu manželstva, ktorá prebieha v týždni osláv sv. Valentína – stále obľúbenejšieho sviatku spájaného s láskou a partnerskými vzťahmi. Ide už o 8. ročník tejto kampane na Slovensku. História Národného týždňa manželstva sa začala v Anglicku v roku 1996 a postupne sa táto kampaň rozšírila na všetky kontinenty. Cieľom NTM je propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka a vytvoriť tak priestor, kde si môžeme pripomenúť, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosť, ale vzťah, ktorý by sme mali rozvíjať.


Táto aktivita, ktorá prebieha aj v našom meste, sa začala v pondelok 12. februára a potrvá do nedele 18. februára. Cirkev bratská v spolupráci s Mestom Michalovce, SZUŠ – Talent-Um a Reformovanou kresťanskou cirkvou si v rámci Národného týždňa manželstva pripravili pre Michalovčanov niekoľko zaujímavých podujatí.
Bola vyhlásená súťaž Hľadá sa najdlhšie manželstvo v Michalovciach.
Jej cieľom bolo oceniť v našom meste pár s najdlhšie trvajúcim manželstvom. Michalovčania tak mohli prihlásiť do súťaže svojich rodičov, starých rodičov, susedov, prípadne samých seba. Súťažiť mohli len manželské páry žijúce na území mesta.
Práve dnes navštívil primátor mesta Viliam Zahorčák spolu s Bohdanom Roháčkom manželov Ondreja a Margitu Vasiľových, ktorí v tomto roku oslávia 60. výročie svojho manželstva a stali sa najdlhšie žijúcim manželským párom v našom meste (samozrejme z tých, ktorí sa prihlásili).

Súkromná základná umelecká škola Talent-Um sa v rámci Národného týždňa manželstva predstaví vo štvrtok 15. februára v Mestskom kultúrnom stredisku v Michalovciach s muzikálom Anna.
Záver Národného týždňa manželstva bude patriť Manželskému popoludniu, ktoré sa uskutoční v sobotu 17. februára v priestoroch Cirkvi bratskej na Užhorodskej ulici. Bude pripravená prednáška s diskusiou na tému Manželstvo ako umenie lásky s manželmi Lipovskými. V nedeľu 18. februára sa taktiež v budove Cirkvi bratskej budú konať bohoslužby so začiatkom o 10.00 hod.
Počas celého týždňa majú manželia v Michalovciach možnosť navštíviť zariadenia rôzneho typu (kaviarne, reštaurácie, hotely) v ktorých im bude poskytnutá zľava.