Kandidatúru na primátora Humenného vyhlásil poslanec MsZ, občiansky aktivista a ekonóm, Miloš Meričko

HUMENNÉ – To, o čom sa dlhšie špekulovalo, sa stalo realitou. Svoju kandidatúru na primátora mesta Humenné ohlásil rodený Humenčan, Miloš Meričko.

Kandidatúru vraj zvážil najmä po tom, čo ho začalo oslovovať na ulici čím ďalej, tým viac ľudí rôznych sociálnych a vekových kategórii. „Zastavujete ma na ulici a hovoríte mi, že ma vnímate ako alternatívu k tomu, čo tu dnes je. Po uvážení všetkých možností, ako môžem viac prispieť k zlepšeniu života v našom meste, som sa rozhodol. Chcem sa uchádzať o post primátora mesta Humenné. Mesta, v ktorom som sa narodil, v ktorom žijem a ktoré mám rád. Poznám problémy tunajších ľudí a verím, že mám množstvo nápadov a skúseností, ako by som mohol Humennému pomôcť.“

Svoju kandidatúru nevyhlásil sám. Prišli ho podporiť desiatky malých podnikateľov, občianskych aktivistov, mladých ľudí, zástupcov politických strán a ďalších ľudí rôznych povolaní a spoločenských postavení. Má to byť znak spájania ľudí. „Naším posolstvom je spájať ľudí v našom meste, pretože dnes je to predovšetkým o rozdeľovaní ľudí na „našich“ a tých ostatných. To, čo vo svete však funguje, je spolupráca, nie rozdeľovanie. Len vtedy obrátime nepriaznivý trend na rozvoj,“ povedal Meričko.

Jeho kandidatúru podporili politické strany KDH, OĽANO, SME RODINA, SPOLU, SOĽ či STRANA PRÁCE.
Podpora ďalších politických strán sa má potvrdiť najbližšie dni. Meričko však sľubuje, že sa postaví aj kandidátka na poslancov, zložená z čestných a slušných ľudí. Medzi podporovateľmi bol napríklad poslanec VÚC Michal Babin, aktivistka a bývalá novinárka Jana Ďurašková, protikorupčný aktivista a držiteľ ocenenia Biela vrana, Ján Mičovský, bývalý dlhoročný primátor mesta Humenné, Vladimír Kostilník či zakladateľ mládežníckeho parlamentu v Humennom, Martin Ruščanský.
Poslanec si zriadi transparentný účet. Kampaň bude transparentná a nebude stáť desaťtisíce eur. Chcem byť primátor, ktorý bude robiť pre ľudí, nie pre oligarchov a veľkopodnikateľov, preto nebudem prijímať žiadne veľké dary od ľudí, ktorí by to mohli neskôr zneužiť.“
Už ako opozičný poslanec organizoval Miloš Meričko so svojimi kolegami verejné zhromaždenia, podujatia pre deti a rodiny či pre milovníkov histórie. Dlhé roky sa zaoberal eurofondami, čo chce aj využiť v prospech mesta.
Dňom ohlásenia kandidatúry chce začať intenzívnu diskusiu s občanmi nášho mesta o problémoch a o nových výzvach. Kampaň chce niesť v priateľskom a pozitívnom duchu.