Policajti zadržali štyroch Indov na benzínke

HUMENNÉ –  V pondelok 7. septembra 2020 krátko po polnoci kontrolovali policajti OR PZ Humenné na čerpacej stanici OMV v Humennom 4 štátnych príslušníkov Indie bez cestovných dokladov.

Ako informovala Agnesa Kopernická hovorkyňa RHCP Sobrance, na miesto zadržania bola vyslaná aj hliadka Oddelenia azylu Humenné Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance, ktorá cudzincov predviedla na oddelenie z dôvodu zistenia totožnosti a vykonania ďalších služobných úkonov.
Zdravotný stav jedného z cudzincov si vyžiadal ošetrenie tímom rýchlej zdravotníckej pomoci, ktorý bol privolaný na miesto zadržania. Cudzinec bol ošetrený a prevezený do humenskej nemocnice, kde bol hospitalizovaný na ARO.

Cudzinci boli v zmysle zákona o pobyte cudzincov zaistení za účelom zabezpečenia výkonu administratívneho vyhostenia, keďže sa na našom území zdržiavali neoprávnene bez povolenia príslušných orgánov. Boli vypočutí v prítomnosti tlmočníka. Počas spisovania zápisnice prejavili záujem požiadať o udelenie azylu na území SR z dôvodu obavy o svoj život.

Konanie o administratívnom vyhostení bolo pozastavené a Indovia boli umiestnení v Záchytnom tábore Migračného úradu v Humennom, kde sa podrobia azylovej procedúre. Všetci cudzinci sa podrobili testovaniu na ochorenie COVID-19, pričom výsledky boli negatívne. Štvrtý zo skupiny cudzincov je naďalej hospitalizovaný v humenskej nemocnici.