Pitva potvrdila, že za večernou tragédiou pri Veľkých Kapušanoch stáli zdravotné problémy

VEĽKÉ KAPUŠANY/VOJANY – Prostredníctvom tlačovej správy krajské riaditeľstvo PZ Košice informovalo o dopravnej nehode osobného motorového vozidla zn. Hyundai Matrix, ku ktorej došlo v smere od mesta Veľké Kapušany na obec Vojany.

47-ročný vodič z michalovského okresu, ktorý viedol osobné motorové vozidlo zn. Hyundai Matrix v smere od mesta Veľké Kapušany na obec Vojany, podľa doterajších zistení na rovnom úseku cesty z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde ľavou časťou vozidla narazil do zvodidiel. Vozidlo však ďalej pokračovalo v jazde a nakoniec ostalo stáť v protismere. Muž bol nájdený na mieste bez známok života.

Prítomnosť alkoholu alebo iných návykových látok, ale i to, či príčinou dopravnej nehody nemohla byť náhla zdravotná indispozícia, bolo zisťované pri pitve.

Výsledok pitvy nebohého muža v súvislosti s požitím alkoholických nápojov ich prítomnosť nepreukázal. Pitva potvrdila náhlu zdravotnú indispozíciu, a teda ako bezprostrednú príčinu smrti určila akútne zlyhanie srdca.