Oslávili 10. výročie vzniku OOCR Horný Zemplín

HORNÝ ZEMPLÍN – Členovia Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín oslávili 10. výročie jej vzniku. Pri tejto príležitosti vycestovali do okresu Snina, kde navštívili zaujímavé lokality.

Oslavy začali návštevou obce Zemplínske Hámre, kde sme si pozreli stále i hosťujúce expozície tamojšieho múzea, ktoré približuje svojim návštevníkom históriu ťažby železnej rudy v osade Josefsthal. Následne sme sa presunuli do objektu hámra s vodným náhonom, odkiaľ si okrem informácií o kováčstve odniesli členovia aj vlastnoručne vyrazenú mincu.

Spoznávanie Hámorského náučného chodníka sme ukončili v lokalite pri kameňolome, kde si členovia so sprievodkyňou prešli repliky miliera, banskej štôlne a úzkokoľajnej železnice s ikonickým zeleným vláčikom.

Ďalší program pokračoval v meste Snina, konkrétne v Minifarme so zubrom Matúšom a jeho rodinou. Taška jabĺčok ich postavila na nohy, a tak sme ich mali možnosť vidieť v plnej kráse. Okrem zubrej rodinky si členovia pozreli celý areál, kde mali možnosť vidieť okrem hospodárskych zvierat aj nandu pampového, lamy či krásne pávy.

Členovia diskutovali o začiatkoch organizácie i súčasnej situácii v CR. Zhodli sa na tom, že spolupráca v tomto odvetví je kľúčová pre rozvoj regiónu.