Opatrenia polície počas Sviatku všetkých svätých

BRATISLAVA/ZEMPLÍN – Rovnako, ako každý rok a každé sviatky, zvyšuje sa počet účastníkov cestnej premávky. Polícia preto aj tento krát prijala opatrenia na zvýšenie bezpečnosti a plynulosti. Viac policajtov bude v teréne nielen počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých, ale už skôr, od štvrtku 28. októbra až do utorka 2. novembra 2021.

Ako informovala Denisa Bárdyová, z Prezídia PZ SR: „budeme s vami na cestách, v okolí cintorínov, kostolov a aj na železničných staniciach. Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách. Tak ako každý rok, aj teraz sa očakáva zvýšený nápor zo strany vodičov“.

Na cesty sa v týchto dňoch vydajú aj vodiči, ktorí jazdievajú zriedkavejšie, majú menej vodičských skúseností, prípadne sú už vo vyššom veku. Zvýšte preto pozornosť pri vedení vozidla, prípadne zvážte, či je nevyhnutná cesta na cintorín vlastným vozidlom. Ak sa chcete vyhnúť stresu pri parkovaní a na cintorín to nemáte ďaleko, vyberte sa naň pešo alebo verejnou dopravou.

Myslite aj na to, že zlodeji sa nehanbia kradnúť ani na miestach posledného odpočinku. Preto nedajte zlodejom šancu a svoje veci nenechávajte bez dozoru. Nezabúdajte na to, že sa už v týchto dňoch stmieva oveľa skôr, preto používajte reflexné prvky, aby ste boli pre ostatných dostatočne viditeľní.
Vzhľadom na epidemiologickú situáciu a odporúčania odborníkov zvážte cestovanie na hroby a návštevy príbuzných najmä v bordových a čiernych okresoch.

Polícia radí:

  • myslite na dostatočnú časovú rezervu, aby ste všetko stihli bez stresu,
  • pri jazde autom buďte opatrní, ohľaduplní a predvídajte,
  • zviditeľnite sa reflexnými prvkami,
  • riaďte sa pokynmi policajtov,
  • nedajte šancu zlodejom, nič si nenechávajte bez dozoru v aute, kostole ani na cintoríne,
  • ak ste sa stali obeťou zlodejov, okamžite kontaktujte políciu.