Obyvatelia Gaštanovej ulice sa dočkajú novej kanalizácie a asfaltu na ceste

HUMENNÉ – Obyvatelia lokality na Gaštanovej ulici môžu mať dôvod na radosť. V pondelok predpoludním sa uskutočnilo odovzdanie staveniska pred plánovanou rekonštrukciou kanalizácie medzi Mierovou a Gaštanovou ulicou.
Na základe viacerých rokovaní s primátorkou mesta Janou Vaľovou (Smer – SD), zaradila Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) stavbu do zoznamu svojich investičných akcií na tento rok. Za 600 000 eur ju pre investora, ktorým je Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS), urobí firma EKO SVIP s.r.o.

Výmena 885 metrov potrubia kvôli nedostatočnej kapacite
Výmena potrubia v tomto úseku kanalizácie je potrebná z dôvodu nedostatočnej kapacity a po technickej stránke už dávno nevyhovujúceho existujúceho potrubia. Nové potrubie bude uložené v trase pôvodného a prepoja sa naň aj existujúce kanalizačné prípojky. Existujúce potrubie bolo postavené s premenlivým profilom od 300 až po 800 milimetrov na rôznych úsekoch, čo malo za dôsledok časté havarijné stavy na kanalizácii.

Výstavba bude prebiehať postupne od LDCH po Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu. Plánuje sa pripraviť projektová dokumentácia aj na ďalšiu etapu, ktorá by mohla byť realizovaná v ďalších rokoch. Tá by mala byť od Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy až po Lieskovčík. Potrubie bude rekonštruované postupne so súčasným prepájaním prípojok. Počas výstavby môže byť dočasne obmedzené užívanie kanalizácie občanmi v práve realizovanom úseku. Po rozšírení priepustnosti kanalizácie na Gaštanovej ulici už nebude problém ani so zrážkovou vodou z lokality Lieskovčík, keďže nové potrubia ju už budú vedieť absorbovať. Rozsah výmeny dosiahne 885 metrov.

Začiatkom letných prázdnin prídu prví robotníci a stavebné mechanizmy
Prví robotníci z EKO SVIP s.r.o. a stavebné mechanizmy by sa tam mali objaviť už začiatkom letných prázdnin, celá rekonštrukcia by mala byť hotová najneskôr do 15. novembra. Podľa zástupcu primátorky mesta Andreja Semanca (Smer – SD), sa po skončení etáp rekonštrukcie dočkajú obyvatelia tejto lokality aj nového asfaltu na ceste. Jej oprava doteraz nebola možná preto, že VVS požiadala radnicu, aby sa kvôli plánovanej rekonštrukcii zdržala akýchkoľvek povrchových úprav na tejto ulici vrátane asfaltovania.


Pracovníci Technických služieb preto v uplynulých dňoch urobili aspoň vysprávky poškodených častí chodníkov a miestnych komunikácií na bočných vetvách Gaštanovej ulice. Hlavná časť tejto ulice by sa mala začať nanovo asfaltovať hneď po tom, čo VVS dokončí na jeseň svoju časť rekonštrukčných prác.

 

Vodári po rokovaniach s primátorkou prisľúbili aj ďalšiu etapu rekonštrukcie
Ako ešte dodal Andrej Semanco, VVS po rokovaniach s primátorkou Vaľovou prisľúbili, žeby sa v ďalších rokoch mohla uskutočniť aj ďalšia etapa rekonštrukcie kanalizácie, vrátane pokládky nového asfaltu na zvyšku Gaštanovej ulice.

Foto: Mgr. Michaela Dochánová