Objasnená krádež katalyzátorov

HUMENNÉ – Koncom marca polícia z Prešovského kraja informovala o krádežiach 12 katalyzátorov, ku ktorým došlo v Humennom v dobe  od 6.do 28. marca 2021.

Krádežou boli poškodené  štyri osobné motorové vozidlá na Ul. Laboreckej, na Ul. Třebíčskej taktiež štyri vozidlá, na Ul. SNP išlo o dve vozidlá a rovnako to bolo aj na Ul. Mierovej. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom v prípade viedol trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže. Poškodení majitelia vtedy škodu vyčíslili na celkovú hodnotu takmer 1.980,-Eur.

Na základe vyšetrovania bolo zistené, že boli ešte ukradnuté ďalšie 2 katalyzátory a to na Ul. Třebíčskej. Teda poškodených bolo celkovo 14 majiteľov vozidiel a škoda bola vyčíslená na konečnú sumu  2.300,-Eur. Dôkazná situácia preukázala a umožnila okresnému vyšetrovateľovi vzniesť obvinenie za zločin krádeže piatim mužom z obce Kamenná Poruba (vo veku 21, 22, 22, 23 a 28 rokov). Obvinení muži boli umiestnení do cely policajného zaistenia.
Ak sa im vina preukáže, zákon stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody pri tomto protiprávnom konaní na tri až desať rokov.