Nožom zaútočil na svoju manželku. Zachránil ju syn

K takmer ďalšej rodinnej tragédii došlo v utorok (7.1.) v jednom z rodinných domov v obci Vrbnica (okr. Michalovce).

MICHALOVCE – K takmer ďalšej rodinnej tragédii došlo v utorok (7.1.) v jednom z rodinných domov v obci Vrbnica (okr. Michalovce). S úmyslom usmrtiť svoju 40-ročnú manželku vošiel 57-ročný muž s kuchynským nožom v ruke za ženou do spálne, a najmenej trikrát sa ju pokúsil bodnúť do oblasti hrudníka a brucha.

Pritom sa jej neustále vyhrážal zabitím a kričal, že pôjde do pekla. Poškodená žena sa voči útoku aktívne bránila, v dôsledku čoho utrpela viaceré rezné poranenia na obidvoch rukách. Muž vo svojom útoku neprestával až do chvíle, kým do spálne nevošiel ich syn, ktorému sa podarilo otca odstrčiť a vytrhnúť mu z ruky nôž. Vďaka synovej pohotovej reakcii sa poškodenej podarilo vybehnúť zo spálne a vlastnou intenzívnou obranou si ochrániť život a zdravie.

K takmer ďalšej rodinnej tragédii došlo v utorok (7.1.) v jednom z rodinných domov v obci Vrbnica (okr. Michalovce).

57-ročný Peter bol bezprostredne po spáchaní skutku obmedzený na osobnej slobode a po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnený do cely policajného zaistenia. Žena bola ošetrená zdravotníckym personálom a podľa predbežnej lekárskej správy utrpela, našťastie, iba ľahké zranenia.
Keďže muž svoj útok smeroval na životne dôležité orgány a v tomto prípade išlo aj o útok na chránenú osobu, vec z dôvodu vecnej príslušnosti prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý po zhromaždení a vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov 57-ročného Petra obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu.

Krajský policajný vyšetrovateľ zároveň na obvineného, ktorému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na dvadsať až 25 rokov, alebo trest odňatia slobody na doživotie, spracoval podnet na vzatie do väzby.