Novým náčelníkom Vojenskej kancelárie prezidentky sa stal Ladislav Dovhun

ZEMPLÍN – Do pozície náčelníka Vojenskej kancelárie prezidentky SR od 1. januára 2023 nastúpil rodák zo Sniny, brigádny generál Ladislav Dovhun.

Generálporučík Vladimír Šimko, ktorého v tejto funkcii Dovhun vystriedal, odišiel koncom minulého roka do výslužby. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky republiky Martin Strižinec.

Nový náčelník Ladislav Dovhun (* 9. apríl 1969, Snina) vstúpil do Ozbrojených síl v roku 1987. Študoval na Vysokej vojenskej technickej škole v Liptovskom Mikuláši, kde vyštudoval odbor protivzdušná obrana pozemných vojsk.
Okrem toho študoval aj na Vyššej veliteľskej a štábnej škole spojených druhov vojsk v Shrivenhame vo Veľkej Británii a na King’s College v Londýne a absolvoval aj kurz národnej bezpečnosti na Baltic Defence College v estónskom Tartu.

Ladislav Dovhun zastával rad náčelníckych a veliteľských funkcií v rámci Generálneho štábu Ozbrojených síl SR a pôsobil aj vo viacerých vojenských zahraničných misiách, ako napríklad UNFICYP na Cypre, KFOR v Kosove, na medzinárodnom veliteľstve STRED v Lipljane. Pôsobil tiež v štruktúrach medzinárodného veliteľstva ISAF v Afganistane.

Životopis: Brigádny generál Ladislav DOVHUN