Nočná romantická jazda sa skončila obvinením

MICHALOVCE – Začiatkom februára (6.2.) chcel mladý zaľúbený pár pravdepodobne vyskúšať kombináciu nočnej romantiky a adrenalínu. Po tom, ako sa na tom mladistvý Štefan (17) dohodol s mladistvou Nikolou (16), dievčina vzala z poličky jedného z rodinných domov v Michalovciach kľúče od auta zn. Citroen C5. Štefan okolo 2. hodiny v noci sadol za volant auta, Nikola vedľa neho, a vydali sa na romantickú jazdu ulicami Michaloviec, ale i okolia mesta Prešov a Humenného. Možno by táto jazda trvala dlhšie, ak by vozidlo, po ktorom už príslušníci Policajného zboru pátrali, popoludní nespozorovali policajti oddelenia hraničnej a cudzineckej polície na jednej z michalovských ulíc.

Po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov poverený policajt Obvodného oddelenia Policajného zboru v Michalovciach 17-ročného Štefana z okresu Sobrance obvinil z trestného činu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla.
Za tento skutok je stanovená trestná sadzba až na 2 roky, v prípade maloletých osôb sa trestná sadzba znižuje na polovicu.