Ministerstvo školstva podporí 242 letných škôl, najväčší záujem bol v Prešovskom kraji

BRATISLAVA/PREŠOV – Rezort školstva podporí 242 škôl, ktoré budú realizovať Letnú školu 2020. Vzdelávať sa bude 8499 detí. Najväčší záujem o letné školy je v Prešovskom kraji. Informovalo o tom tlačové oddelenie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Letné školy ministerstvo podporí prvýkrát finančne.

Podmienky výzvy zverejnenej na webe ministerstva začiatkom júna splnilo 242 z celkového počtu 244 žiadateľov. Pre tieto školy rezort rozdelil 372 600 eur. „Dve žiadosti boli vyradené pre nesplnenie podmienky oprávnenosti žiadateľa,“ uvádza tlačový odbor.

Ministerstvo v Prešovskom kraji podporí 43 škôl s počtom detí 1484. Najmenší záujem bol v Bratislavskom kraji, kde budú vzdelávať 445 detí v 12 školách.

Ilustračné foto: Bigstock

 

Letné školy môžu žiaci navštevovať od 10. do 28. augusta 2020, vždy od pondelka do piatka. Sú dobrovoľné pre školy, žiakov aj učiteľov. Vzdelávanie podľa ministerstva bude mať zážitkový, hravý a tvorivý charakter. Cieľom je pomôcť vyrovnať rozdiely vo vedomostiach a zručnostiach, ktoré vznikli, alebo sa prehĺbili v dôsledku koronakrízy, uviedli z tlačového odboru.

„Som veľmi rád, že sme po prvýkrát spustili tento projekt a že ho školy využili. Obzvlášť vítam, že ho využívali aj školy, ktoré učia žiakov zo znevýhodneného prostredia, ktorým aj touto cestou chceme spoločne pomôcť pri návrate do tried v septembri,“ povedal minister školstva Branislav Gröhling (SaS).