Košickí kukláči pretrhli distribúciu drog na Zemplíne

MICHALOVCE – Vo štvrtok (25.3.) popoludní sa v Horovciach, na hlavnom ťahu v smere do Michaloviec, odohrala dráma ako z akčného filmu. Keď posádka osobného motorového vozidla zn. Ford Escort zbadala, ako sa k nim približujú ozbrojení muži košického pohotovostného policajného útvaru, zamkla sa v aute.

„Kukláči“ však išli na istotu, posádka auta bola totiž v „hľadáčiku“ trebišovských kriminalistov už dlhšiu dobu. Dôslednou prácou zistili, že traja z nich si v rôznych motorových vozidlách zadovažovali z michalovského a humenského okresu metamfetamín (pervitín) a marihuanu, ktoré potom v jednom z bytových domov v Trebišove delili na bežné užívateľské dávky. Časť z nich sami užili pre vlastnú potrebu a zvyšok po predchádzajúcej telefonickej dohode alebo prostredníctvom sociálnych sietí odpredávali ďalším konzumentom. Počas vykonanej domovej prehliadky sa našli veci pochádzajúce z drogovej trestnej činnosti.

Počas prehliadky bolo u jedného z posádky auta, 30-ročného Romana, nájdené igelitové vrecúško s bielou neznámou kryštalickou látkou, u ktorej bola predbežným kriminalisticko-expertíznym skúmaním zistená prítomnosť metamfetamínu, z ktorého by bolo možné vyrobiť minimálne 13 bežných jednorazových dávok drogy.

U 29-ročného Róberta policajti zaistili injekčnú striekačku s obsahom bielej neznámej kryštalickej látky, u ktorej predbežná kriminalistická expertíza potvrdila prítomnosť metamfetamínu, z množstva ktorého by bolo možné vyrobiť 12 bežných jednorazových dávok drogy.

Všetky veci pochádzajúce z drogovej trestnej činnosti boli zaistené a zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie. Z časti zaistených látok by bolo podľa predbežného vyjadrenia kriminalisticko-expertízneho skúmania možné vyrobiť 25 bežných jednorazových dávok drogy.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi po vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov obvinil trojlístok kamarátov z Trebišova, a to 30-ročného Romana, 29-ročného Róberta a 25-ročného Tibora, a zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie všetkých troch obvinených mužov.
V prípade dokázania viny im hrozia tri až 10 rokov za mrežami.