Elektrické motorky už jazdia v uliciach Michaloviec

MICHALOVCE – Mestskí policajti v Michalovciach na výkon svojej funkcie od konca júna využívajú aj dva elektro-nabíjacie motocykle. Samospráva aj týmto spôsobom prispieva k rozvoju ekologických foriem dopravy.

Elektrické motorky na rozdiel od klasických jazdia veľmi potichu, počas jazdy ich takmer nepočuť. Mestskí policajti ich využívajú na pochôdzky, ktoré by inak vykonávali pešo, pomáhajú im teda prejsť väčšiu časť mesta za kratší čas.

Motocykle Super Soco TC s elektrickým motorom Bosh boli obstarané koncom roka 2020 v rámci medzinárodného projektu Cezhraničná zelená transportná sieť. Jeho hlavným cieľom bolo vybudovanie siete nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, a tým následne podporiť rozvoj infraštruktúry miest, motivovať a inšpirovať verejnosť k využívaniu environmentálne udržateľnej dopravy.

Ako informovala Iveta Palečková z michalovskej radnice, takto vznikli dve nabíjacie dvoj-stanice, jedna na Ulici Sama Chalupku, druhá na Štefánikovej ulici. Tretia dvoj-stanica vznikla s podporou Ministerstva hospodárstva SR na parkovisku v blízkosti ulíc Duklianskej a Obchodnej. Dohromady sa tak v Michalovciach môže naraz nabíjať šesť áut.