Spojili sa pre Humenné, aby predstavili silný program rozvoja a prosperity mesta

HUMENNÉ – 23 kandidátov do mestského zastupiteľstva a kandidát na primátora Miloš Meričko chcú v prípade zvolenia prijať reálne opatrenia, ktoré otvoria mesto občanom.

Voľby do orgánov samosprávy sú už za dverami a nastal čas vybrať si zástupcov, ktorým dáte vašu dôveru. O post poslanca mestského zastupiteľstva sa uchádza vyše 130 kandidátov.

Budú sľubovať mnohé a v období vrcholiacej predvolebnej kampane, ktorá skrýva množstvo podrazov a falošných obvinení nebude ľahké sa v nich vyznať. Aby poslanci v MsZ reálne veci pre ľudí presadili, nemôžu byť sami. V našom meste preto vznikla koalícia siedmich politických strán a hnutí, ktorá sa zhodla aj na programových prioritách, ktoré predstavila Humenčanom spolu s kandidátom na primátora mesta Humenné Milošom Meričkom.

Program obsahuje 10 téz a rieši vážne problémy občanov mesta Humenné. Koalícia ním reaguje na netransparentné hospodárenie a neefektívne rozhodnutia súčasnej politickej garnitúry, ako aj na nízky počet pracovných miest, ktoré sú v našom meste pre občanov. Kandidáti koalície predstavujú program pre lepšie sociálne zázemie ľudí, efektívne vnímanie športu, rozmanitý kultúrny život, nový pohľad na životné prostredie a zvýšenú podporu komunít a činnosti občianskych združení.
23 kandidátov do mestského zastupiteľstva a kandidát na primátora Miloš Meričko chcú v prípade zvolenia prijať reálne opatrenia, ktoré otvoria mesto občanom.
Humenčania a ich záujmy majú byť nad politickými záujmami či záujmami iných lobingových skupín. Mesto by sa malo prestať deliť na „našich“ a tých ostatných, ku každému občanovi by sa malo pristupovať rovnako.
Koalícia politických strán SaS, OĽaNO, Sme Rodina, Strana práce, SOĽ, Progresívne Slovensko a Spolu je jasnou alternatívou voči súčasným zástupcom mesta. Má sa tak predísť aj rozbíjaniu hlasov poslancov. Kandidáti chcú zabrániť, aby poslanci za stranu SMER-SD mali v zastupiteľstve väčšinu a pokračovali v politike, ktorá postupne ničí naše mesto.
Zástupcovia politických strán a hnutí širokej koalície sú presvedčení, že Humenčania v tomto neľahkom období, v ktorom sa polarizuje verejnosť, ocenia ochotu spájať sa v jednu veľkú silu. Má to byť prvý krok k tomu, aby naše mesto konečne prosperovalo.

O Vašu priazeň chcú v koalícii stredopravých a stredoľavých politických strán SaS, OĽaNO, Sme Rodina, Strana práce, SOĽ, Progresívne Slovensko a Spolu zabojovať kandidáti:

Volebný obvod č.1
4. Jozef Babják, Ing., 65 r., odborník v športe
5. Andrej Bača, Ing., 34 r., vedúci strediska správy bytov
6. Ján Bača, Bc., 41 r., informatik
9. Jozef Boháč, Ing., 58 r.. manažér
11. Branislav Čekovský, Ing., 42 r., projektový manažér
13. Iveta Čižmárová, Ing., 52 r., živnostníčka
28. Slavomír Jancusko, 36 r., elektromechanik
29. Andrej Koceľa, 40 r., mechanik MaT
41. Slavomír Novák, Ing., 52 r., lesný inžinier
51. Tomáš Šudík, 22 r., občiansky aktivista
53. Andrej Vaľo, 49 r., konateľ spoločnosti

Volebný obvod č.2
1. Ladislav Andrejco, 49 r., vedúci lesného obvodu
2. Ondrej Babjarčík, Ing., 37 r., účtovník
8. Mária Cehelská, RNDr., 66 r., poslankyňa MsZ
9. Silvia Cukrovaná, Ing., 52 r., ekonómka
27. Marek Juro, Mgr., 44 r., manažér
35. Tomáš Kuruc, 28 r., opatrovateľ
45. Jozef Oľha, Mgr., 50 r., učiteľ
50. Danka Pavlíková, Mgr., 42 r., vedúca sociálneho zariadenia
54. Martin Ruščanský, 25 r., predseda občianskeho združenia
64. Helena Ufnárová, Mgr., 50 r., pôrodná asistentka
66. Juraj Vaňo, Ing., 66 r., poslanec MsZ
74. Alena Židová, Ing., 55 r., riaditeľka školy

Koalícia podporuje za primátora mesta Humenné: 2. Miloš Meričko, PhDr. Ing.,44 r., ekonóm.
Upozorňujeme, že krúžkovať môžete maximálne 12 kandidátov za jednotlivý volebný obvod.